TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, PRVNÍ KROK NA VAŠICH CESTÁCH

0
1434

Potřebujete solidní mapu, pohled, tip na další výlet? Navštivte informační centra, v létě mají otevřeno v týdnu, v sobotu i neděli.

Turistická informační centra (TIC) pro vás mají aktualizované a ověřené kontaktní údaje, provozní doby, vstupné i novinky památkových objektů, muzeí a dalších turistických atraktivit, koupališť, atp. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí.

V informačních centrech můžete očekávat nejširší výběr pohlednic různých vydavatelů. Máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svou dovolenou v místě vašeho pobytu. Z více než 400 certifikovaných infocenter má 383 TIC otevřeno v sobotu a 318 v neděli. Délka provozní doby se liší v závislosti na atraktivitě místa.

Sežeňte ovečky – prázdninová hra s Českou televizí
Turistická informační centra se zapojila do spolupráce s Českou televizí při organizaci letní prázdninové hry pro děti. Cílem hry je podpořit děti a jejich rodiče v cestování po České republice a jejím poznávání. Hra odstartovala 30. 6. a potrvá do 31. 8. 2018. Jejím cílem je přivést zpět na Déčko duhové ovečky, které zabloudily do našeho světa. Abyste pomohli ovečky sehnat, budete muset navštívit alespoň 3 z cca 180 míst v České republice a získat zde tajná hesla. Jak a co pro to musíte udělat i více informací o soutěži, v níž můžete získat stavebnice, plyšové ovečky a další z mnoha cen, se dozvíte na www.sezenteovecky.cz. Neváhejte déle a vezměte své děti, vnoučata či spřátelené rodiny a pomozte Déčku najít ztracené ovečky! V úspěšné loňské hře „Probuď Déčko“ bylo zapojeno 50 infocenter, členů A.T.I.C. ČR, uplatněno přes 40 tisíc letáků s kódy, kešky čítaly 28 tisíc návštěv a webové stránky soutěže zaznamenaly 1 641 998 zobrazení.

Informační centrum 2018
Hlasujte pro infocentrum, které máte v oblibě, které vám pomohlo, příjemně překvapilo na cestách atp. na www.aticcr.cz. Partnerem soutěže je společnost Kam po Česku. Soutěž odstartovala v 2. pol. června a potrvá do čtvrtka 31. srpna 2018. Svůj hlas můžete poslat jednomu z více než 400 certifikovaných informačních center v každém kraji. Vítězná turistická informační centra s nejvyšším počtem platných hlasů v každém z krajů budou slavnostně vyhlášena a oceněna.
www.aticcr.cz,
www.facebook.com/aticcr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here