INFORMAČNÍ CENTRA VSTUPUJÍ DO TURISTICKÉ SEZONY

0
800

Turistická informační centra se od 27. dubna postupně vrací do provozu a začínají se chystat na letní turistickou sezonu. Příprava bude mít letos jiný rozměr, než v minulých letech, v návaznosti na postupné uvolňování podnikatelských a dalších činností – restart restaurací, ubytování, turistických atraktivit a památek. Infocentra budou mít nyní daleko více práce s aktualizací informací, než v období před epidemií koronaviru.

V současnosti pracuje v České republice 454 certifikovaných turistických informačních center, která mají své označení – viz obr. V infocentrech označených tímto logotypem je garantována kvalitní informační služba.

Sháníte na svých cestách pohled?

Obecně nejširší výběr pohlednic můžete očekávat v informačních centrech. Informační centra (TIC) mají k dispozici široký sortiment pohlednic různých vydavatelů. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí. V informačních centrech máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, zjistíte si vlakové a autobusové spojení, a více, než kdy jindy, se vám budou hodit tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou v místě vašeho pobytu.

Informační centra mají v letní sezoně otevřeno v sobotu i v neděli

Absolutní většina ze 454 certifikovaných infocenter má provozovnu otevřenou v sobotu a ¾ infocenter i v neděli. Délka provozní doby se může lišit v závislosti na atraktivitě oblasti. V turisticky navštěvovanějších končinách mívají TIC otevřeno delší dobu. Provozní doba se prodlužuje i během týdne. Vzhledem k vývoji epidemie koronaviru se však může změnit a nemusí být stejná jako v minulosti.

Příprava na letní soutěže zahájena

Asociace turistických informačních center ČR ve spolupráci se společností Kam po Česku připravuje 11. ročník soutěže popularity certifi kovaných turistických informačních center (TIC). Soutěžit se bude během letní sezony 2020 na stránkách www.kampocesku.cz formou hlasování o oblíbené turistické informační centrum. 80 členských informačních center se také letos zapojí do prázdninové letní soutěže s Českou Televizí Déčko.

www.aticcr.cz, www.facebook.com/aticcr

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here