DOG IN DOCK LÁKÁ NA MORAVSKÁ VÍNA

0
1539

Moravské, potažmo české vinařství, zaznamenalo v posledních několika letech velký vzestup. Jedním z měst, které tomu napomáhá, je rovněž Veselí nad Moravou. I díky němu zde bude moci vyrůst nové vinařství. To však svoji značku Dog In Dock nabízí již nyní.

Vína Dog In Dock má možnost veřejnost ochutnat díky spolupráci Vinařství Veselí nad Moravou s vinaři ze sousedství. Tým, který projekt připravuje, již letos začal představovat první vzorky svých vín na takových akcích, jako bylo například Odemykání Baťova kanálu, při degustacích v oranžerii areálu či na vinobraních v Praze, Mikulově a Uherském Hradišti.

Vinařství Veselí nad Moravou se chce zaměřit na výrobu vína z typických odrůd vhodných pro tento region, tedy zejména burgundské odrůdy Chardonnay, Pinot blanc, Pinot gris a dále pak třeba Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či Pinot noir. Vedle místní vinice se počítá i s tím, že se dalších 20 hektarů vinné révy pro svoji značku Dog In Dock vysadí v okolním podhůří Bílých Karpat.

Areál se bude nacházet v ochranném pásmu památky sousedícího zámku. Centrálním místem areálu bude místní oranžerie.

Chybět zde však nebudou ani ubytovací kapacity, které nabídnou čtyři menší objekty o třech nadzemních podlažích s apartmány přístupnými z centrálního otevřeného schodiště. Celková kapacita ubytování bude zhruba 100 lůžek.

Projekt Vinařství Veselí nad Moravou je společným podnikem společnosti Trigema a týmu místních odborníků. Další informace lze nalézt na internetové adrese www.dogindock.com.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here