DOLNÍ POOHŘÍ SE CHYSTÁ NA NOVOU TURISTICKOU SEZÓNU

0
876
Den Ohře 2019 v Kadani

Tradiční akce jako Zahájení sezóny či Den Ohře i úplné novinky chystá Destinační agentura Dolní Poohří pro turisty na sezónu 2020.

Turistická sezóna v Dolním Poohří odstartuje 4. dubna v Perštejně, vrcholnou akcí pro návštěvníky pak bude tradiční Den Ohře. Letos se bude konat v lázních Evženie v Klášterci nad Ohří 25. července.

Úplnou novinkou sezóny 2020 bude Ohřecká Osmička, série sportovně-turistických akcí, která začne v dubnu v Klášterci nad Ohří. Zahrnovat bude seriál osmi podniků pro běžce i pěší turisty v osmi mikroregionech Dolního Poohří. Cílem je ukázat běžcům i turistům neokoukaná místa Poohří. Trasy v délce 5 až 8 kilometrů proto vždy povedou kolem památek a dalších zajímavých míst.

Obnovení se dočká populární Krušnohorská pivní stezka, která propojovala pivovary Dolního Poohří a Saska. Gurmánská turistika má dnes mnoho příznivců a také se hlásí další pivovary, které se chtějí do akce zapojit.

Destinační agentura připravuje pro návštěvníky nové turistické publikace. Děti se dočkají dalšího dílu seriálu Putování s Ohřinkou. Těšte se na nové umělecké ztvárnění pohádkových postav víly Egerie a skřítka Ohřínka.

Na začátku sezóny představí Destinační agentura také druhé pokračování výpravného Magazínu regionálních značek Vychutnejte si Dolní Poohří, který turisty provede certifikovanými zážitky, službami a výrobky z regionu podél řeky Ohře. S výrobci a jejich produkty se mohou setkat naživo návštěvníci akcí, pořádaných agenturou.

Aktivní bude agentura i ve virtuálním světě. Spuštěny jsou nové internetové stránky, které zlepšují dostupnost informací o atraktivitách Dolního Poohří. Se začátkem turistické sezóny pak agentura začne opět publikovat na svém facebookovém profilu seriál Na vlně zážitků v Dolním Poohří, který přináší každý den tipy na akce a výlety.

Publikace Destinační agentury Dolní Poohří.

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s.
nám. Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
Provozovna: Chmelařské muzeum, nám. Prokopa
Velkého 1952, 438 01 Žatec
E-mail: info@dolnipoohri.eu
www.dolnipoohri.eu
www.branadocech.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here