FESTIVAL SVĚTLA BLIK BLIK

0
1517

V POLOVINĚ BŘEZNA ZNOVU ROZZÁŘÍ PLZEŇ.

První z větších akcí, které Plzeň symbolicky chystá k oslavám 100. výročí založení Československa, bude v polovině března festival světla BLIK BLIK. Nabídne celkem šestnáct světelných instalací domácích i zahraničních umělců.

Značná část programu bude tematicky odrážet letošní jubileum. Na festivalové trase tak na vás například čeká videomapping na budově Masarykovy základní školy, světelná instalace věnovaná vývoji státního znaku či promítání podobizny prvního československého prezidenta do vodní mlhy. Celkem za třemi instalacemi se budete moci vydat také do areálu Plzeňského Prazdroje.

Dvoukilometrovou trasu festivalu BLIK BLIK si budete moci projít v pátek 16. a v sobotu 17. března večer. Návštěvu akce můžete ideálně spojit s procházkou po historickém centru Plzně, prohlídkou pivovaru či dalšími (nejen) pivními zážitky. Kdy naposledy jste si udělali výlet do Plzně? Ať už se sem vydáte na poklidný romantický víkend nebo party s přáteli, určitě si Plzeň užijete.

První ročník festivalu BLIK BLIK se konal v roce 2015 jako součást programu Evropského hlavního města kultury. Od té doby láká každoročně více než 40 tisíc návštěvníků. Jednotlivé lokality i světelná díla se každoročně mění. Letos bude dvoukilometrová festivalová trasa začínat u Masarykovy základní školy na Slovanech. Odtud se procházkou vydáte zpět směrem k centru do DEPO2015. Tam na vás bude v bývalé autobusové hale čekat vrchol programu v podobě impozantního světelného a zvukového zážitku, který doslova pohltí všechny vaše smysly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here