Jaro zve na Kolínsko

0
608
foto: Josef Čáslava

Jarní sluneční paprsky lákají k výletům do přírody a je nejvyšší čas naplánovat si výlet do Kolína a jeho blízkého okolí. Ať už pěšky či na kole, vydat se můžete na výlet do jarních lužních lesů či na procházku unikátním historickým místem nebo naučnou stezkou. Ideálně v době, kdy má probouzející se příroda ojedinělé kouzlo.

Bartolomějské návrší

Bartolomějské návrší je nečekaný relaxační prostor v historickém centru města. Celý areál, který obklopuje chrám sv. Bartoloměje, byl prohlášen národní kulturní památkou a v posledních letech prošel rozsáhlou revitalizací. Při procházce zde narazíte na řadu historicky významných prvků např. v místech bývalého městského hřbitova nebo u městských hradeb. Oázou pro oči i duši je posezení na zelených parkánech, energii můžete načerpat třeba i u bylinkové zahrádky.

foto: Ladislav Renner

Jarní novinkou je pátrací hra v rozšířené realitě s názvem Maskaron, která vás provede areálem a jeho zajímavostmi. Pomůžete získat strážci Bartolomějského návrší zpět jeho korunu?

Do venkovních expozic je vstup zdarma a otevřeno je každý den v týdnu. Objevte poklad v srdci Kolína. www.bartolomejskenavrsi.cz

Naučná stezka Borky

Trasa naučné stezky lesoparkem Borky, který se rozkládá na pravém břehu Labe, je dlouhá 4,5 kilometru a prochází komplexem smíšeného, listnatého i jehličnatého lesa, lužního lesa a částečně také po prosluněném břehu řeky Labe a květnaté louce. Moderní naučná stezka s 11 zastávkami, mnoha interaktivními prvky a hrami zabaví dospělé i děti. Procházku můžete také oživit výletní hrou Geofun a pomoci veverce Terce hledat srnčím kamarádům jejich ztracené mládě.

Veltrubský luh

foto: Josef Čáslava

Nádhernou jarní procházku či projížďku lesem nabízí Veltrubský luh mezi Kolínem a Poděbrady, který se rozkládá na pravém břehu Labe asi 5 km severně od Kolína, po břehu řeky vede cyklistická stezka. Jarní měsíce jsou tu ideální pro milovníky fotografování, v zachovaném lužním lese najdete řadu vzácných rostlin. Toto unikátní přírodní prostředí alespoň zčásti připomíná, jak vypadala polabská krajina před zásahem člověka.

Tipy na další jarní výlety najdete na:
www.kutnohorskokolinsko.cz

 

Městské informační centrum Kolín
Na Hradbách 157, 280 02, Kolín I
Mobil. tel.: +420 774 138 197
E-mail: mic@mukolin.cz
www.mukolin.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here