Kulturní jaro v Klatovech

0
665

Nejen bohaté architektonické dědictví Klatov, ale i rozmanité kulturní akce lákají návštěvníky do královského města v podhůří Šumavy, založeného v roce 1260 Přemyslem Otakarem II.

Příchozím Klatovy nabízí pestrý koktejl zážitků, začít můžeme od vzácných historických památek z časů gotických, renesančních a zejména barokních, jako jsou proslulé klatovské katakomby nebo barokní lékárna U Bílého jednorožce. Známá silueta Černé věže a barokního jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a Sv. Ignáce na náměstí nenechá nikoho na pochybách, že je v Klatovech. Ve městě, kde se již 200 let pěstují světoznámé klatovské karafiáty, které právě počátkem července rozkvétají v zahradě naproti zdejšímu muzeu. Přímo v areálu zahrady muzea se nachází ojedinělý Pavilon skla, kde si můžete prohlédnout unikátní expozici šumavského skla bývalé firmy Löetz z Klášterského mlýna v Rejštejně, skla vyrobeného na přelomu 19. a 20. století.

Klatovy se ale nepyšní jen svou historií. Po celý rok zde probíhá řada kulturních a společenských akcí.

Jednou z nejvíce navštěvovaných akcí je Zahájení turistické sezony, která jako každý rok probíhá na klatovském náměstí, a opět je spojená s turistickým pochodem Májové toulky. Termín spadá na sobotu 14. 5. od 9:30 s bohatým kulturním programem. Těšit se můžete např. na dechovou skupinu Budvarka, vystoupení žáků ZUŠ Klatovy, dále pak na klatovskou rockovou skupinu SNIKERS a další. Vyvrcholením celého dne bude od 18:00 koncert známé muzikálové zpěvačky Moniky Absolonové s Boom Bandem J. Dvořáka.

Více informací:
www.klatovy.cz/icklatovy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here