LETNÍ AKCE V NEPOMUKU

0
1286

Jihovýchodně od Plzně vás malými kopečky vítá předhůří Šumavy. Na úpatí jednoho z nich pod Zelenou Horou leží městečko Nepomuk, kde se narodil sv. Jan Nepomucký.

Zámek Zelená Hora znají mnozí z filmu Černí baroni nebo jako místo nálezu Rukopisu Zelenohorského. V letošním roce se zámek otevře veřejnosti ve dnech 30. 6.–3. 7., 5. 7.–8. 7. (každý den v čase 10–18 hod.). Ve středu 4. 7. zde odehraje svůj Koncert snů operní pěvkyně Gabriela Beňačková a Jakub Pustina. Vstupenky jsou v předprodeji plzenskavstupenka.cz.

Nepomuk je malé městečko se svažitým náměstím a množstvím historicky cenných domů. V létě tu panuje čilý kulturní ruch. Koncerty a divadla se střídají každý pátek od června do konce srpna na Malé letní scéně na nádvoří Městského muzea a galerie přímo v centru města. Každý měsíc se tu konají Nepomucké (farmářské a řemeslné) trhy s živou hudbou a pohádkou pro děti. Vyhlášené jsou Pivní slavnosti i závod historických motocyklů Nepomucký trojúhelník. Na tradici sochařských sympozií navazuje tvůrčí sympozium TRN.

Poutní město Nepomuk, rodiště nejznámějšího světce českého baroka sv. Jana Nepomuckého, nabízí pestrou paletu zážitků. Můžete navštívit některé z místních muzeí, nahlédnout do svatojánského chrámu nebo se projít po na naučné stezce Pod Zelenou Horou. Trasa je dlouhá 4,5 km a dá se projet na kole i s kočárkem. Také v Nepomuku je několik dětských hřišť, městské bazénky i dětský zábavní park.

Nepomuk je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti se nachází množství přírodních památek, Ždírecká minizoo, Tojické nutrie, rozhledna Na Skále u Železného Újezda či Historická a modelová železnice ve Vrčeni.

Dobrým zážitkem bude i domácí kuchyně ve Švejk restaurantu v Nepomuku nebo návštěva restaurace Angusfarm s vyhlášenými steaky v nedalekých Soběsukách.

 

Kulturní a informační centrum
Náměstí A. Němejce 126, 335 01 Nepomuk
Tel.: +420 371 591 167
E-mail: infocentrum@nepomuk.cz
www.nepomuk.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here