SUŠICE – MĚSTO ZÁBAVY, POZNÁNÍ, RELAXACE I AKTIVNÍHO ODPOČINKU

0
1401

Každý, kdo míří do oblasti centrální Šumavy, nemůže tohle příjemné a malebné město minout. Na březích kdysi zlatonosné Otavy si podává ruku historie s přírodou, všední rušný den s prima prázdninovou náladou, která vyzývá k odpočinku i k nejrůznějším sportovním, společenským a kulturním aktivitám, kterých ve městě najdete víc než dost.

Máte rádi turistiku, cyklistiku, koupání? V Sušici se nudit nebudete. Na nejmenší návštěvníky čekají velká dětská hřiště a naučná stezka u řeky Otavy. Otavská cyklistická cesta nabídne projížďku romantickou krajinou nejen cyklistům, ale i vyznavačům in-line bruslí, kteří si mohou vyzkoušet také umělý povrch, který je položen v letních měsících na místním zimním stadionu. Síť pěších stezek „Sušická pavučina“ Vás pak provede městem, jeho krásným okolím i údolím řeky Otavy a Vy si tak můžete vychutnat pohled ze všech světových stran.

Parádní vodní radovánky si užijete ve venkovním koupališti v příjemném prostředí lesoparku Luh, které nabízí množství vodních atrakcí a hřiště na plážový volejbal. Průzračně čistá, ale chladná voda v řece Otavě také láká ke koupání. Říční lázně se nacházejí na okraji lesoparku Luh. Další příjemná místa najdete na Pátečku v Červených Dvorcích, kam se dostanete po Otavské cyklostezce proti proudu řeky. Otava je také vyhledávaným cílem vodáků a od Sušice je velmi přívětivá i k těm méně zkušeným.

Milovníci kultury a historie si v Sušici jistě také najdou to své. Kino, knihovna, galerie, Sokolovna, hudební kluby, náměstí a říční ostrov Santos jsou dějištěm mnoha kulturních akcí, které se tu konají především v letních měsících. S bohatou historií bývalého královského města se nejlépe seznámíte v Muzeu Šumavy. Najdete zde mechanický betlém s ukázkou starých tradičních šumavských řemesel a představující kopie významných budov ve městě a šumavských staveb.

Po náročném dni jistě oceníte relaxaci v sauně či vířivce, které jsou součástí krytého bazénu. Naleznete zde odpočinek pro tělo i duši a načerpáte pozitivní energii. Dalším oblíbeným místem relaxace je říční ostrov Santos, který oplývá báječnou atmosférou a najdete zde zázemí pro posezení a osvěžení, hřiště pro míčové hry a venkovní kuželník. Děti jistě potěší velké moderní dětské hřiště. Užijte si nerušené procházky v Sušici a posezení v útulné kavárničce může být příjemnou tečkou za skvěle prožitým dnem.

www.mestosusice.cz
www.susicebranasumavy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here