LIPNO SPORT FEST pod vedením medailistů

0
1103

Olympionici David Svoboda, Roman Šebrle, spoluzakladatelka festivalu Kateřina Neumannová nebo čerství mistři republiky VK Jihostroj České Budějovice. To je jen malý výběr sportovců, kteří se letos zúčastní největšího sportovního festivalu v České republice Lipno Sport Fest 2019. Návštěvníci osmého ročníku festivalu si během devíti dnů 17.–25. srpna vyzkouší zdarma celou řadu sportů a poměří síly v několika závodech.

Důležité akce se budou odehrávat na pláži pod Aquaworldem Lipno. Vedle toho je ale program rozprostřený do celého lipenského areálu. V rámci Lipno Sport Festu se uskuteční také Mistrovství České republiky ve vodním slalomu.

Připraveny jsou desítky akcí, některé jsou tradiční, jiné se uskuteční letos poprvé. Novinkou je například squash, který si zájemci vyzkouší v mobilním kurtu přímo na břehu jezera. Jedním z bodů festivalu bude také večerní výběh na Stezku korunami stromů, který má nevšední atmosféru. Pro zdatnější sportovce je pak výzvou hned na úvod horský půlmaratón v náročném terénu. Na své si přijdou i příznivci kolektivních sportů, kteří se mohou přihlásit třeba do turnaje ve volejbalu. Základy této disciplíny jim přiblíží letošní mistři České republiky, hráči VK Jihostroj České Budějovice. Po loňském úspěchu bude zopakován také Spartan Workout Tour, trénink, který bude bavit všechny, co si chtějí zaběhat a zacvičit, nebo strávit aktivní den po boku stejně smýšlejících lidí.

Festival je velkým lákadlem také pro děti, které si mohou v rámci kurzů osvojit základy in-line bruslení, běhu, nebo například paddleboardingu. Pro ně bude připravený klub lišáka Foxe, což je maskot celého areálu. Na sportovní aktivity bude vždy v odpoledních hodinách navazovat kulturní program, v podobě dětských divadelních představení nebo animačních programů. Festival myslí i na hendikepované sportovce. Letošní program pro hendikepované se připravuje ve spolupráci s Centrem Paraple. Chybět nebude ani plavecký závod s paralympijským vítězem Arnoštem Petráčkem.

Z kulturního programu je připraveno například vystoupení skupiny Naked Professors na Stezce korunami stromů. Děti se zabaví u divadelních vystoupení. Akci dlouhodobě podporuje skupina ČEZ, díky které se bude konat již osmý ročník.

LIPENSKO s.r.o.
Lipno nad Vltavou
č.p. 307, PSČ 382 78
Tel.: +420 731 410 800
E-mail: infocentrum@lipno.info
www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here