LITOMĚŘICE ZVOU NA VINOBRANÍ A ZAHRADU ČECH

0
1434

Třetí zářijový víkend bude v Litoměřicích již tradičně patřit vinobraní. Oblíbená akce nabídne 14. a 15. září kromě dobrého jídla a pití i hodiny zábavy odehrávající se na čtyřech scénách v podání několika stovek účinkujících. Zároveň začíná nejnavštěvovanější veletrh v roce, kterým je Zahrada Čech.

Víno a hudba lákají každoročně desítky tisíc návštěvníků. Letos tomu nemá být jinak. V pátek se tak můžete těšit například na zpěvačku Barboru Polákovou a v sobotu na hudebníka Richarda Krajča (trio). Vstupné je opět zdarma. „Vinobraní přinese bohatý a pestrý program na všech podiích vhodné pro celé rodiny. Nejen burčák, ale i vína od místních vinařů potečou proudem,“ informovala Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení, jež akci organizují. Na Mírovém náměstí bude připraven historický jarmark s desítkami stánků, souboje rytířů, středověké kejkle, bujaré tance a dobová hudba. Samozřejmostí je také tradiční královský průvod, který v sobotu v 15 hodin vyjde z hradního nádvoří. Velkolepý sobotní program vyvrcholí nezapomenutelným ohňostrojem.

Více na: www.mkz-ltm.cz.

Největší výstava svého druhu nejen na severu Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody odstartuje v pátek 14. září. Nabídne sortiment, jako jsou sadba, cibuloviny, květiny, zahradní potřeby, zahradní technika, hnojiva, postřiky. Chybět nebude ani vše potřebné okolo domu, chalupy i zahrady z oblasti stavebních materiálů, tepelné či solární techniky, bytových doplňků atd. Otevřeno bude až do soboty 22. září, denně od 9 do 17 hodin. Po celou dobu bude výstavu provázet bohatý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště.

Více na: www.zahradacech.cz.

FOTO: Eva Břeňová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here