DOLNÍ POOHŘÍ SLAVÍ SKLIZNĚ

0
1593

Konec léta v Dolním Poohří bude ve znamení oslav sklizně – vína, cibule či jablek. Přijměte pozvání do údolí Ohře a oslavte s místními dobrou úrodu.

Račetice na Kadaňsku prosluly pěstováním skvělé cibule a už několik let ji návštěvníkům prezentují při Slavnostech cibule. Letošní slavnosti se budou konat v sobotu 15. září. Více na www.slavnosticibule.cz.

Dolní Poohří je také krajem, kde zraje víno. Svatováclavské vinobraní ukončí sklizeň na vinici ve Františkánském klášteře v Kadani, v jehož zahradách byla tradice pěstování vína obnovena před dvěma desítkami let. Vypukne v sobotu 29. září a nabídne tradiční zvyk „otevírání hory“ na Svatováclavské vinici, ochutnávky letošního burčáku i ukázky zpracování hroznů. Ve vinařských obcích v okolí Března na Chomutovsku pak vinobraní oslaví 6. října.

Sobota 6. října bude na zámku Krásný Dvůr patřit jablkům ve všech podobách. Během Jablečného dne se mohou návštěvníci těšit na jarmark na zámeckém nádvoří s řadou hudebních a divadelních vystoupení a soutěže o nejlepší jablečný produkt a jablečný štrůdl. Zámkem bude tento den děti provázet komtesa Marie Gabriela a v zámeckém parku je čekají pohádky.

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s.
náměstí Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
Provozovna:
Sladovna, Masarykova 356, 438 01 Žatec
E-mail: info@dolnipoohri.eu
Tel.: +420 731 086 714
www.dolnipoohri.eu

 

FOTO: fotobanka Ústeckého kraje, město Kadaň

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here