Pacltův drahokam – Skryté příběhy v Turnově

0
783

Připravili jsme pro vás netradiční procházku. Vydejte se do ulic Turnova, abyste spolu s hledačem drahých kamenů a s dobrodruhem Čeňkem Pacltem nalezli vzácný drahokam.

Trasa je dlouhá 2,5 kilometru a začíná u chrámu Narození Panny Marie. Dozvíte se na ní řadu zajímavostí nejen o turnovském rodákovi Čeňkovi Pacltovi, který jako první Čech procestoval všechny obydlené světadíly, ale také o místní tradici kamenářství a šperkařství. Více informací a informační leták s herní přílohou pro děti získáte v RTIC Turnov. Tam si taktéž můžete zakoupit i absolventskou vizitku, která byla ke hře vydána.

Skryté příběhy jsou mobilní aplikací určenou rodinám s dětmi, ve které najdete výletní trasy spojené s pátrací hrou. Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat si z rodinného výletu či procházky neobyčejné dobrodružství. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.

Odkazy na možnosti stažení aplikace najdete na www.skrytepribehy.cz.

Procházky „Za turnovskými detaily“

Pro návštěvníky Turnova jsou k dispozici tři neobvyklé procházky, které prověří vaši bystrost při hledání různých detailů v rámci města. Přestože historie Turnova začíná již v polovině 13. století, mnoho starobylých památek zde nenajdete. Je zde ale plno zajímavých míst. Vydejte se na tyto netradiční procházky městem napříč turnovskými ulicemi a rozhlížejte se kolem sebe. Vaši cestu můžete začít z jakéhokoli místa na uvedených trasách. Pracovní listy s jednotlivými procházkami si můžete stáhnout na webových stránkách infocentra.

Regionální turistické informační centrum Turnov
náměstí Českého ráje 26
511 01 Turnov
Tel.: +420 484 803 041-2
E-mail: info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here