Rozhlédněte se po Jizerských horách

0
690
Heřmanická rozhledna

Už jste se byli podívat na nové rozhledně na Světlém vrchu v Albrechticích, která je přístupná od ledna 2021. Jizerské hory nabízí návštěvníkům možnost vyšplhat na 16 rozhleden, 3 radniční věže a spoustu skalních vyhlídek.

Královka

Region Frýdlantsko zve milovníky turistiky a cyklistiky k návštěvě rozhledny Heřmanice a na Resselově vrchu. Zatímco v Heřmanicích nalezneme architektonicky moderně pojatou stavbu ve tvaru okurky, na Resselově vrchu dostaneme možnost vystoupat do výšky 21 metrů zděnou věží, která nahradila původní dřevostavbu. Z jejího vrchu je vidět na nedaleké Hejnice i na nejvyšší horu české části Jizerských hor, Smrk. Ani na Smrku nesmí chybět rozhledna. Ta byla vystavěna již v roce 1892 a v původním stavu vydržela celých 50 let. K její obnově došlo v září 2003.

Černá Studnice

Muzeum Járy Cimrmana v obci Příchovice, v areálu U Čápa najdete nejen Cimrmanovu rozhlednu Maják, ale také muzeum zasvěcené tomuto géniovi. Od tud se poté můžete vydat kopcem vzhůru až na rozhlednu Štěpánka, která je považována za královnu Jizerských hor.

Na horském kole nebo pěšky se můžete vydat kolem rozhleden Černá Studnice, Tanvaldský Špičák, Královka, Slovanka a Bramberk.

Rozhledna Světlý vrch

Mezi další skvosty regionu patří kromě nepřeberného množství skalních vyhlídek i rozhledny Rašovka, Proseč, Nisanka, Císařský kámen, nebo Liberecká výšina.

Foto: Matyáš Gál

Facebook: visitjizerky
Instagram: visitjizerky
www.jizerky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here