Vlastivědné muzeum v Šumperku vydalo atraktivní katalog s názvem Šumperské veduty

0
667

Historické veduty Šumperka ze sbírek muzea, vedle nich fotografie zachycující stejná místa v současnosti a k tomu doprovodné komentáře se zajímavostmi o zobrazených lokalitách, to je hlavní náplň nové publikace vydané muzeem, jejíž autorkou je historička umění Milena Filipová.

Kniha o 160 stranách představuje čtenářům v kresbě, malbě a grafice provedené veduty města datované od 18. století do poloviny 20. století a uložené ve sbírkách Vlastivědného muzea v Šumperku. Přináší i vůbec nejstarší vyobrazení Šumperka, uchovávané ve fondech Archivu města Brna, a také několik detailů fresek a obrazů s touto tematikou, které jsou k vidění v šumperských kostelech. Jak moc se panorama Šumperka a jeho městská zákoutí  změnily, mohou čtenáři posoudit ze srovnávacích snímků pořízených grafičkou a fotografkou Michaelou Stuchlou.

Kniha měla být původně slavnostně představena na vernisáži stejnojmenné výstavy, k tomu bohužel ze známých důvodů nemohlo dojít. Publikaci je však možné si objednat na e-mailové adrese ivana.knoppova@muzeum-sumperk.cz.

Cena jednoho výtisku činí 300 Kč. Ukázky z výstavy zájemci prozatím naleznou na webových a facebookových stránkách muzea.

Více najdete na:

www.muzeum-sumperk.cz
www.facebook.com/VMvSumperku/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here