Vydejte se na Mlynářskou odyseu do Pekla

0
805

Turisté a obdivovatelé přírodní památky Peklo u České Lípy mohou od letošního ledna opět bez obav projít červeně značenou turistickou trasu, která údolím vede.

Pro hráče geolokačních her máme výzvu, staňte se geosrandistou a zahrajte si geohru Mlynářská odysea od Geofunu, která je opět díky průchodnosti Pekla funkční. Cestou si užijete spoustu zábavy venku, ať už v romantickém údolí Pekla nebo v okrajových částech České Lípy – v Dubici.

Jednoduše si ve svém chytrém telefonu otevřete tuto adresu: http://qr.geofun.cz/407, nainstalujte si bezplatně aplikaci GEOFUN a hru si stáhněte.

Potom se už jen vypravte k turistickému rozcestníku Karba nedaleko železniční stanice Zahrádky u České Lípy, kde vám aplikace sama nabídne odstartování hry. Podstatou hry je unikátní příběh mlynářského synka Matěje, kterému hráči pomáhají při hledání vody pro Stružnický mlýn. Podle místa, kde se nacházíte, s vámi hra komunikuje a uděluje úkoly, měří čas, nahrává i pouští videa, zobrazuje fotografie a zvládá i rozšířenou realitu. Hra je poměrně časově náročná, proto si na ni vyhraďte alespoň tři hodiny času.

Cestou poznáte jedinečnost této přírodní památky se skalními stěnami a převisy, Robečským potokem a údolní nivou. Když budete mít štěstí, můžete spatřit vydru říční, výra velkého nebo ledňáčka říčního. V jarním období je Peklo celorepublikově známé díky kvetoucím kobercům bledulí, které oznamují příchod nejhezčího ročního období na půvabném Českolipsku.

Zkuste zachránit Stružnický mlýn nebo se potěšit pohledem na rozkvetlé bledule i vy.

Foto: Vít Černý a archiv města Česká Lípa

 

Regionální turistické informační centrum
Tel.: +420 734 260 895, 487 881 105-106
E-mail: rtic@mucl.cz
Facebook: Město Česká Lípa
Instagram: mestoceskalipa
www.mestoceskalipa.cz
www.turistika.mucl.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here