LORETA V RUMBURKU LÁKÁ NA VEČERNÍ PROHLÍDKY

0
820

Barokní památka ležící v Českém Švýcarsku zve k návštěvě rodiny s dětmi. Celoročně přístupná barokní kulturní památka Loreta v Rumburku pochází z 18. století. Stavbu hradila knížata z Liechtensteinu.

Loretánská kaple byla vybudována podle plánů architekta Johanna Lucase Hildebrandta z Vídně. Do roku 1950 byla součástí kapucínského kláštera u sv. Vavřince. Dnes o ni pečuje rumburské děkanství. Pořádají se tu výstavy, koncerty, prohlídky s průvodcem a mše svatá.

V čase letních prázdnin se v rumburské Loretě odehrají večerní prohlídky, při nichž v tajuplné večerní atmosféře zazní duchovní písně, ambit s Loretou a klášterním kostelem se projdou za svitu svíček a doprovodu varhanní hudby. V křížové chodbě je k vidění výstava fotografií přibližujících krajinu a památky nejsevernějších Čech. Pouze jednou do roka, začátkem července se zájemci vydají na prohlídku běžně nepřístupných prostor, navštíví kryptu kostela a vystoupají pod střechu loretánské kaple. Hravé seznámení s loretánským příběhem nabízí prohlídky pro malé návštěvníky od 5 do 11 let. Děti čeká plnění jednoduchých úkolů, luštění hádanek a kreslení. Rodiče mezitím mohou absolvovat vlastní prohlídkový okruh. Za pomoci GPS si návštěvníci odloví loretánskou kešku Po stopách andělů.

LORETÁNSKÁ KAPLE
S AMBITEM V RUMBURKU

Třída 9. května 149/27, 408 01 Rumburk
Tel.: +420 604 555 922
E-mail: loreta.rumburk@seznam.cz
Facebook: loretarumburk
www.loretarumburk.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here