MĚLNÍK ŽIJE VÍNEM A KULTUROU

0
942

Starobylé město na soutoku Labe a Vltavy zve na největší a nejstarší slavnost vína v Čechách i na pořady k oslavám 30. výročí sametové revoluce.

Mělnické kulturní centrum zahájí sezónu vystoupením Priester Sisters ve středu 4. 9. v sadech u Masarykova kulturního domu. Půvabné sesterské trio má v repertoáru písně balkánské, cikánské, slovenské lidové i swingové.

Největší zářijovou událostí je každoročně Mělnické vinobraní, velkolepý festival vína, gastronomie a kultury. Degustace vynikajících vín a svěžích burčáků během tří dnů bohaté zábavy pro všechny generace od 20. do 22. 9. doplní průvod historických alegorických vozů, šermířské a divadelní scénky, dobové tržiště, pouťové atrakce a řada programů pro děti, večerní velkolepý ohňostroj a skvělá muzika. Největšími hudebními magnety budou vystoupení Janka Ledeckého, Vlasty Redla a Lenny či kapel Jelen, Monkey Business, Vltava, Jasná páka, PSH, Tara Fuki a Polemic.

Podzim 2019 se odehrává ve znamení 30. výročí sametové revoluce. Mělnické kulturní centrum přispěje k oslavám významného jubilea dvěma tematicky propojenými výstavami fotografií. Ve foyer MKD spatří návštěvníci od 1. 11. výstavu
Olga Havlová a Výbor dobré vůle, kterou připravil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se záměrem připomenout veřejnosti zakladatelku organizace. Zároveň budou vystaveny fotografie dokumentující návštěvu Václava Havla na Mělníku v roce 1998. Tematicky zvolené jsou i další pořady. Akční scénické čtení LiStOVáNí z knihy Mé dětství v socialismu 14. 10. přiblíží život za železnou oponou dětskýma očima několika osobností. Hra spolku Testis Agent tzv. společenský 31. 10. přibližuje silný komorní příběh rodiny, do jejíhož osudu zasáhla StB. Představení je součástí oslav 30. výročí sametové revoluce stejně jako absurdní drama Vyrozumění z pera Václava Havla, které do MKD přiveze 20. 11. soubor Komorní scény Aréna.

 

Mělnické kulturní centrum o.p.s. – mekuc
U sadů 323
276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here