MONÍNEC SE V KVĚTNU OTEVÍRÁ VEŘEJNOSTI

0
822

Monínecký areál, který najdete na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje, se veřejnosti od května postupně otevírá. Nejdříve se zde můžete těšit na nabídku Aktivity parku. Následovat budou ostatní atrakce a služby.

Prvním, co si můžete na Monínci během letní sezóny vyzkoušet, je Aktivity park. Tedy především kuličková dráha a vodní maxiskluzavka, které jsou dlouhé zhruba 100 metrů. Zapomenout nelze ale ani třeba na tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf. Nechybí samozřejmě také lanový park. V sobotu 16. května je pak zahájen provoz teras Hotelu Monínec. Ty nabízí výhled do údolí Českého Meránu, občerstvení a dále pak také například dětské hřiště s houpačkou, klouzačkou, lezeckou stěnou, pískovištěm či skákacím panákem. Od poloviny měsíce je v provozu rovněž místní lanovka a bikepark.

Jedinečný pohled na údolí Českého Meránu si nejlépe vychutnáte z Teras Hotelu Monínec, jež jsou hned pod místním hotelem. A jak se tam od spodní stanice lanovky, kde je také parkoviště, dostanete? Buď po silnici, nebo ještě lépe po trase 1,5 kilometru dlouhé naučné stezky Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se tu nachází celkem 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují se zajímavostmi lokality.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ještě blíž je to však díky dálnici z Tábora, který je doslova za rohem.

Často zde ale můžete potkat třeba i hosty z Českých Budějovic nebo Písku. Kvůli tomu, že se jednotlivé služby a další nabídka areálu otevírá postupně, doporučujeme sledovat všechny novinky na stránkách www.moninec.cz nebo na jeho facebookovém profilu.

FOTO: Areál Monínec

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here