NA KOLOBĚŽCE, CESTOU NECESTOU

0
1320

Zpestřete si svůj výlet vzrušující rychlou jízdou plnou adrenalinu nebo zvolte klidnou vyjížďku přírodou na koloběžce po Libereckém kraji. Přinášíme vám pár našich tipů na výlet, kde se dá případně i koloběžka zapůjčit.

Cyklotrasa Varhany nabízí téměř 17 kilometrů hladkého asfaltu, krásnou přírodu, ale i delší stoupání pro aktivní sportovce. Začíná nedaleko vlakové zastávky Střelnice v České Lípě a končí u bývalého vlakového nádraží v Kamenickém Šenově, několik set metrů od Panské skály. Je vhodná i pro in-line bruslaře i pěší. Dalším tipem na Českolipsku je cyklotrasa podél řeky Ploučnice, která vede z Osečné až do Děčína.

Z Ještědu, máte na výběr hned čtyři různě náročné trasy. Pokud koloběžku nemáte, přes sezónu vám ji zde zapůjčí. K vysílači můžete vyšplhat po svých nebo zvolit jízdu lanovkou. První trasa s dětmi vede do Kryštofova Údolí, odkud jste za půl hodiny vlakem zpátky v Liberci. Druhá trasa vede k Ještědu na dolní parkoviště po hladkém asfaltu. Třetí trasa vede po Ještědském hřbetu přes Pláně zpět k dolnímu parkovišti, takže si užijete trochu terénní jízdy přírodou. A pokud hledáte tip na delší výlet a nebojíte se vyjet i nějaký ten kopec, prodlužte si jízdu po Ještědském hřbetu až k rozcestí U Šámalů, poté se vydejte doleva po vrstevnici zpět do Horního Hanychova. Českým rájem se projeďte cyklostezkou Greenway Jizera z Malé Skály do Dolánek, kterou zvládnou i ti nejmenší sportovci. V parných dnech můžete využít i program „Tam na lodi, zpět na koloběžce“ a spojit tak svůj výlet i se sjezdem řeky Jizery na kánoi či raftu. Největší skalní hrad v Čechách Vranov a letohrádek Pantheon musíte vystoupat pěšky. O kousek výš dojdete až k romantickému hradu Frýdštejn, kde se natáčela pohádka „O princezně Jasněnce a létajícím ševci“. Zde vám zapůjčí koloběžku a vy se vydáte sedmikilometrovým sjezdem přes Bartošovu pec, okolo malého koupaliště Voděrady až do Dolánek, odkud pokračujte po cyklotrase Greenway Jizera až na Malou Skálu.

Strmé krkonošské svahy na terénních koloběžkách vás čekají v Rokytnici nad Jizerou, odkud vás lanovka vyveze až na Sachrův kopec. Odtud si pak užijete divokou jízdu po sjezdovce. Pokud máte rádi klidné sjezdy, v Harrachově vám zapůjčí i silniční koloběžku pro sjezd od Krakonošovy snídaně po 10 kilometrů dlouhé asfaltové cestě do údolí podél Mumlavských vodopádů.

Více tipů na výlet a seznam půjčoven koloběžek na www.liberecky-kraj.cz nebo na Facebooku – Liberecký kraj cestou necestou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here