Objevte zámek, kde to žije!

0
1024

Historický barokní zámek Loučeň je romantickou barokní památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který před nedávnem obohatil jeden celoevropský unikát, soubor 12 labyrintů a bludišť.

Dvanáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, v zeleni historického anglického parku. Labyrintárium Loučeň je místo vhodné na výlet pro celou rodinu.

Soubor labyrintů a bludišť na Loučeni vstupuje nejen do Vašich srdcí, ale i do slovní zásoby českého jazyka. Provozovatel loučeňských labyrintů požádal o patentování nového slova – labyrintárium – a jeho uvedení do slovníků spisovné češtiny.

Zahradní labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku je nejen módní věcí, ale jde zároveň o věc nadčasovou, která je atraktivní, především pro svou zábavnost, energii, magičnost a tajemnost.

Labyrintem vede jediná cesta, někdy pořádně klikatá. Oproti tomu v bludišti narazíte na mnohá rozcestí. A přitom ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vyberete, vede tím správným směrem. Ať už se rozhodnete putovat labyrintem či bludištěm, zjistíte, že to není jen dětská zábava, ale kouzlu propadnou i dospělí.

Labyrinty jsou magické a jsou téměř tak staré, jako lidstvo samo. Labyrinty užívali třeba Keltové, ve starověku je ale znali i obyvatelé daleké Indie. V pohanských dobách měly na lidi v mnohém podobný vliv, jako později vznikající náboženství. Loučeňská bludiště a labyrinty jsou vybudovány na energeticky velmi příhodných místech. Nevyčerpatelnou energii na rozdávání má podle jejich měření především Kamenný labyrint. Přijďte využít léčivou sílu labyrintů.

Bludiště a labyrinty propojuje přesně vytyčená naučná stezka s obsáhlými, tematicky řazenými informacemi o historických kořenech, ale i současnosti labyrintů a bludišť. Dozvíte se z ní, že labyrint hrál odpradávna svoji mnohdy tajemnou roli v rozličných starých světových kulturách. Při své cestě jedinečným zámeckým parkem o celkové rozloze 23 hektarů budete postupně míjet jednotlivá bludiště a labyrinty. Poznejte také zámek, park, zámecký hotel, restauraci, nebo živou atmosféru zámeckých slavností.

Zámek Loučeň
Loučeň č. p. 1, 289 37 Loučeň, okr. Nymburk
Tel.: +420 325 585 228
E-mail: infocentrum@zamekloucen.cz,
E-mail: zamek@zamekloucen.cz
www.zamekloucen.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here