PERMONIUM® – ZÁBAVNÍ PARK S PŘÍBĚHEM

0
1248

Zábava, adrenalin a vzdělání spojené s historií a technologií těžby černého uhlí, to je park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR imitující styl důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales, starou hornickou dílnu nebo reálné štoly.

Park Permonium® je „zábavní park s příběhem“, nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského uhelného revíru.

Permonium® je tematický moderní park s příběhem pro aktivní návštěvníky. Park vznikl na základě oslavanských pověstí o 6 oslavanských permonech na území bývalého revíru. Jedná se převážně o technické atrakce v duchu hornických tradic, mapující vznik černého uhlí od počátku prvohor – znázorňuje jezero, sopka, až do dnešní informační doby. Na ploše členěné do dvou výškových úrovní se nachází 26 různých atrakcí, v nichž se odehrává interaktivní hra „Magic Permon“, řízená pomocí moderních informačních technologií.

Duhový svět – pohádkový park pro nejmenší

Duhový svět je součástí Permonia – zábavního parku s příběhem. Park Permonium® s těžní věží Kukla a park Duhový svět se rozkládají na více než hektaru plochy. Předností areálu je nabídka zábavy, programu i ponaučení pro celou rodinu. Území, kde se v minulosti těžilo černé uhlí, a které doposud obývá šest oslavanských permonů, se v loňském roce díky rozšíření parku o Duhový svět doplnilo o postavu víly Permíny, která je sestrou oslavanských permonů. Příběhy permona Zaklášterského, Starohorského, Vinohradského, Koblihu, Bouchala, Kováře i víly Permíny ožívají v interaktivních a pohádkových hrách pro děti a dospělé.

Park Permonium® je v červnu, září a říjnu otevřen pouze o víkendech od 10:00 do 18:00 hod. O letních prázdninách každý den od 9:30 do 18.30 hod.

Sledujte nás na www.permonium.cz nebo www facebook.com/Permonium

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here