Pestrý podzim v České Lípě

0
579

Běžecký závod, výstavy, divadelní festival a Muzejní noc tvoří rozmanitou mozaiku zážitků

Již po šesté se sejdou sportovci na startu běžeckého závodu City Cross Run & Walk. V sobotu 25. září 2021 čekají na závodníky trasy o distancích 21,1 km, 7 km nebo štafety 7×1 km. Zkrátka nepřijdou ani rodiny s dětmi, pro které bude připraven 1 km dlouhý rodinný běh, pro milovníky turistiky pak tradiční procházka. Školní týmy se mohou těšit na štafetový závod vícečlenných družstev. Vedle samotného závodu zpestří divákům celý den také doprovodný kulturní a sportovní program. Pro dospělé je přichystán koncert a pro děti pak“sportimáček“ nebo-li tipy, jak správně cvičit a hýbat se už od mládí. Moderátorem celého sportovního svátku v České Lípě bude olympionik Aleš Valenta. Veškeré informace a registrace na závod jsou k dispozici na www.citycrossrun.cz

Během Muzejní noci ve vlastivědném muzeu a galerii v pátek 17. září ožijí klášterní zahrady šermířskými souboji v podání skupiny MERLET, loutkovou pohádkou, turnajem o královnu a ohňovou show. Vystoupí také jazzová a swingová kapela DIXI DC. Výstavy – Palné zbraně v ambitu i výstava hub v galerii Chodba mají o muzejní noci prodlouženou otevírací dobu.

V pátek 24. září bude na vodním hradě Lipý slavnostně zahájena výstava Křišťálový hrad. Originální skleněná díla zde budou k vidění do 23. října. V okolí vodního hradu si návštěvníci mohou prohlédnout venkovní výstavu Příběh vodního hradu, která zábavnou formou informuje o historii této významné českolipské památky.

Na nevšední zážitky se mohou těšit milovníci divadla, pro které je také v letošním roce připravena v termínu 14.–16. října a 20.–23. října přehlídka amatérských divadelních souborů Českolipský divadelní podzim. Z důvodu rekonstrukce Jiráskova divadla se tentokrát uskuteční v novoborském divadle, v Centru textilního tisku v České Lípě a v kulturním domě Crystal.

Regionální turistické informační centrum
Tel.: +420 734 260 895, 487 881 105-106
E-mail: rtic@mucl.cz
Facebook: Město Česká Lípa
Instagram: mestoceskalipa
www.mestoceskalipa.cz
www.turistika.mucl.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here