Poznejte Ústecko nejen s dopravou Ústeckého kraje

0
792

Při svých toulkách v okolí Ústí nad Labem můžete využít několik turistických spojů, které vám zlehčí či zpestří vaše výlety. Vybírat lze z vlakových či lodních linek nebo využít některého z cyklobusů.

Bude-li vaším cílem obec Zubrnice (ať už místní skanzen nebo jako výchozí místo pro výlet na Bukovou horu), určitě se svezte historickým motoráčkem, který jezdí na trase Ústí nad Labem (Střekov) – Velké Březno – Zubrnice, a to vždy o víkendu od 10:00 do 17:00. Kompletní jízdní řád a další informace naleznete na www.zubrnickazeleznice.cz

Na své si přijdou i milovníci lodí. Z přístaviště v centru Ústí nad Labem vyplouvají hned dvě linky. Linka 901 do Litoměřic a zpět jezdí pravidelně o víkendech a státních svátcích až do listopadu. Pokud je nepříznivý stav vody v řece Labi, je zajištěna náhradní autobusová doprava do přístaviště ve Vaňově. Na trase je možné vidět celou řadu přírodních a historických atraktivit, jako třeba hrad Střekov, Masarykovo zdymadlo, údolí Porta Bohemica či vinařskou krajinu v okolí Velkých Žernosek. Linka 902 pluje z Ústí nad Labem do Hřenska, a to také o víkendech a státních svátcích až do listopadu. Svůj provoz přerušuje v letních měsících s ohledem na špatnou splavnost řeky. V této době je pak posílen provoz linky 901 o mimořádné plavby do Roudnice nad Labem. Od června do září vozí turisty také linková loď Marie, která o víkendu vyjíždí z Vaňova a míří do Píšťan. A protože všechny tři lodní linky vedou podél Labské stezky, je ideální kombinovat vaše výlety s návratem právě po této oblíbené cyklostezce. Zde navíc můžete využít řadu přívozů, které spojují oba břehy Labe.

Aktuální informace i časy odjezdů lodí jsou uvedeny na www.labskaplavebni.cz a www.amjirousek.cz/lod-marie.

Pro milovníky cyklistiky je v sezóně připraveno hned několik cyklobusů, které vám usnadní
přesuny do výše položených míst. Cyklobusy do Krušných hor jsou provozovány jako běžné
autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak cykloturisté s jízdními koly, tak i pěší turisté a všichni ostatní cestující. První trasa označená jako linka č. 20 vede od Divadla přes Chlumec, Zadní Telnici, Adolfov, Krásný Les a Varvažov zpět k Divadlu. Druhá linka č. 21 vede přes Chlumec, Nakléřov, Petrovice a Tisou zpátky do Ústí. Obě linky vás svezou vždy o víkendech a státních svátcích, v období letních prázdnin pak i každou středu, a to až do října. Veškeré informace a aktuální jízdní řád naleznete v sezoně na stránkách www.dpmul.cz

Město Ústí nad Labem navíc v rámci projektu Zdravé město připravuje každoročně pro cyklisty možnost zdarma se cyklobusem dopravit z Labské stezky do různých částí města. Cyklobus odjíždí ze zastávky Krajský soud dvakrát denně (o víkendech a státních svátcích) a směřuje přes Klíši a Bukov na Severní Terasu.

Podrobné informace a další tipy vám poskytnou pracovníci Informačního střediska města Ústí nad Labem, které naleznete v Paláci Zdar na Mírovém náměstí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here