Za sportem i odpočinkem do podkrušnohorského Mostu

0
735
Od loňského roku lze v Mostě navštívit lanové bludiště s vyhlídkovou věží, které dostaly název FUNpark

Město Most, vzdálené 85 kilometrů od hlavního města Prahy, je jedno z nejdynamičtěji se rozvíjejících a měnících se měst v České republice.

Největší proměnou prošel Most ve 20. století. V jeho druhé polovině totiž muselo původní královské město Most ustoupit těžbě uhlí. Na pravém břehu řeky Bíliny tak byl postaven Most nový. Z původní zástavby se dochoval například gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, který však musel být kvůli postupující těžbě uhlí přesunut. Tento technologicky unikátní přesun si vysloužil zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Mostecko bylo v minulém století synonymem měsíční krajiny, ta se ale díky postupujícím rekultivacím rychle proměnila doslova v zelenou oázu s parky, vinicemi, jezery a mnoha unikátními sportovními a rekreačními areály. Mezi nejvýznamnější a největší z nich patří autodrom, hipodrom, jezero Matylda nebo jezero Most, které vzniklo v místech, kde po staletí stávalo historické město Most.

Díky mnoha unikátním sportovištím a široké nabídce sportovních klubů získal Most v roce
2015 titul Evropské město sportu. A není divu. Sportují v něm nejen místní – mladí i starší,
muži i ženy, zdraví i handicapovaní, ale za in-line drahami, za vodou (jezero Matylda a brzy i jezero Most, druhé největší jezero v republice), závodními okruhy (koňským i automobilovým), běžeckými trasami, do lanového bludiště s vyhlídkovou věží do Mostu míří sportovci a turisté i ze vzdálenějších koutů Česka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here