Prameny štěstí v kavárnách Mariánských Lázní

0
1118
Foto: Václava Simeonová
Stovky historických jídelních lístků z lázeňských hotelů jsou uloženy v archivu Městského muzea v Mariánských Lázních. Nejstarší z nich pochází z hospůdky hotelu Klinger z roku 1851. V denním menu najdete to, co můžete v našich lázeňských restauracích a kavárnách najít i dnes. Zajisté nás však nepřekvapí, že lázeňští hosté odjakživa věnovali zvláštní pozornost dezertům. Vždyť je lékařským výzkumem prokázáno, že „sladké“ nás dělá šťastnými. Kam tedy v dnešní době můžete v Mariánských Lázních zajít na vynikající kávu s dortí kem, pokud k nám přijedete na dovolenou a chcete také pocítit štěstí?
Foto: Petr Ježek, ANT Studio

Doporučujeme zahájit putování po sladkých místech našeho města v kavárně Classic Cafe na Hlavní třídě. Zde si můžete pochutnat na věhlasném a oblíbeném marcipánovém dortu. Pod tenkým závojem marcipánu se ukrývá jemný ořechový krém a piškotový korpus. Tento dort svou vytříbenou chutí potěší i nejnáročnější labužníky.

Oblíbený Sacherův dort neboli Sachr můžete ochutnat v restauraci hotelu Esplanade. Sachr patří mezi oblíbené kulinářské speciality majitele hotelu, který vynaložil spoustu úsilí a času, aby dosáhl přesně takové chuti , jakou má původní receptura ve věhlasné vídeňské kavárně.

Foto: Václava Simeonová

Pamatujete si, jak ve filmu Amélie z Montmartru hlavní hrdinka s požitkem prolamovala kovovou lžičkou sladkou krustu na jemném vanilkovém dezertu crème brûlée? Do srdce Francie se přenesete v restauraci Villa Patriot. Kromě crème brûlée zde najdete také vynikající čokoládovou pěnu mousse au chocolat.

Pokud nejste naladěni na filmové dezerty, ale přesto se chcete odměnit něčím sladkým, zamiřte nejkratší cestou do Modré cukrárny. Zde na vás čeká pudingový pohár s borůvkami nebo jahodami, který vám připomene chuť dětství.

TIC Mariánské Lázně
Tel.: 777 338 895
E-mail: info@marianskelazne.cz
www.marianskelazne.cz
www.mariankyjsousuper.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here