PŘIVÍTEJTE JARO V ČESKÉ LÍPĚ

0
1735

Zima odchází a jarní Česká Lípa zve k návštěvě. Milovníci pěší turistiky se jistě rádi projdou údolím Peklo, kde právě v tomto období rozkvétají tisíce bledulí a vytvářejí nádherné koberce křehké krásy. Od 1. března se znovu otevře Vlastivědné muzeum a galerie, ve kterém mohou návštěvníci obdivovat bohaté přírodopisné sbírky a také se seznámit s historií České Lípy a Českolipska.

Týden před Velikonocemi – v sobotu 24. 3. se na nádvoří vodního hradu Lipý bude konat velikonoční jarmark. Pro návštěvníky jsou připraveny ukázky dřevosochání, malování vajíček, cimbálová kapela, pohádka pro děti, stánkový prodej s tradičními výrobky, či vinný sklípek. Netradiční součástí jarmarku budou komentovaná vystoupení s živými sovami.

30. března na Velký pátek ožije nádvoří vodního hradu znovu. Tentokrát se zde odehrají tradiční Pašijové hry. Vodní hrad Lipý pak 1. dubna oficiálně zahajuje svou, již patnáctou návštěvnickou sezónu. Poslední dubnovou neděli se na českolipském náměstí T. G. Masaryka uskuteční slavnost stavění májky. Připraven je jarní jarmark s tradičními výrobky a vystoupení folklórních skupin.

 

Regionální turistické informační centrum
náměstí T. G. M. 2, 470 36 Česká Lípa
Tel.: +420 487 881 105, 487 881 106
E-mail: rtic@mucl.cz
www.turistika.mucl.cz

 

Foto: archiv Města Česká Lípa, Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here