PŘIVÍTEJTE JARO NA TURNOVSKU

0
1401

V letošním roce proběhne již patnáctý ročník akce Český ráj dětem, která tradičně zahajuje sezónu v Českém ráji. Koná se poslední dubnovou sobotu, tedy 28. 4. 2018 a jak již název napovídá, je určena především rodinám s dětmi. Akce vychází z úspěšné celoroční turistické hry „Za pověstmi Českého ráje“.

V letošním putování v okolí města Turnova si děti i dospělí vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží zajímavé ceny. Start i cíl bude ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově. Zde čeká na všechny bohatý kulturní program, který vyvrcholí příjezdem krále Granáta s družinou, a symbolické předání vlády nad pohádkovou krajinou. Bližší informace najdete na webových stránkách infocentra.

Zveme Vás i na výlet do Hruboskalského skalního města, na hrad Valdštejn – rodový hrad pánů z Valdštejna a zároveň jeden z nejstarších hradů Českého ráje. Zde uvidíte interiéry klasicistního domu, romantického paláce a kaple sv. Jana Nepomuckého. Na kapli probíhala minulý rok obnova krovu a letošní sezónu je tedy poprvé ke spatření v novém hávu. Novinkou v letošním roce bude výstava „Hrad Valdštejn za první republiky“, na které budete moci zhlédnout dobové fotografie. I v letošním roce se Valdštejn stane dějištěm mnoha zajímavých akcí, těšit se můžete i na obnovenou Valdštejnskou pouť. Podrobný program a pozvánky najdete na webových stránkách hradu.

 

Regionální turistické informační centrum Turnov
náměstí Českého ráje 26, 511 01 Turnov
Tel.: +420 481 366 255-6
E-mail: info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz

Hrad Valdštejn
Kadeřavec 18, 511 22 Turnov
Tel.: +420 739 014 104, +420 733 565 254
E-mail: info@hrad-valdstejn.cz
www.hrad-valdstejn.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here