MĚLNÍK SLAVÍ 10 LET OD ZPŘÍSTUPNĚNÍ PODZEMÍ

0
2310

Mělnické podzemí s unikátní středověkou studnou oslaví letos na Světový den vody 22. března již 10 let od otevření pro veřejnost.

Podzemí ukrývá studnu ze 13. století, která je držitelkou certifikátu, potvrzujícího že se jedná o nejširší studnu v České republice. Fascinující pohled skrz mříž z podzemní chodby do studny už od roku 2008 obdivovalo téměř 80 000 návštěvníků a zájem se každoročně zvyšuje. Na přesné umístění studny, k níž návštěvníci dojdou podzemím z Turistického informačního centra, upozorňuje v dlažbě náměstí Míru kruhová skleněná deska v kovovém rámu.

V galerii a kavárně Ve Věži v gotické Pražské bráně zahájí 10. března koncert netradičního dua mělnického hudebníka Petra Kundráta Bati se saxofonistou kapely Garage Jardou Jeřábkem cyklus Hudební jaro Ve Věži, který bude v průběhu března a dubna pokračovat koncerty Jana Matěje Raka a skupin DS3F – flamenco fusión a Herky. Od 16. března zde zároveň mohou návštěvníci zhlédnout výstavu komiksů vynikající české autorky Lucie Lomové.

Regionální muzeum Mělník připravilo pro návštěvníky na 24. března v celém prostoru muzea velikonoční jarmark doplňující již tradiční velikonoční expozici.

Další velikonoční jarmark s kulturním programem ve znamení lidových tradic zahájí 31. března na náměstí Míru letošní pravidelné sobotní farmářské trhy.

21. dubna bude malebné centrum města hostit první velkou letošní vinařskou akci. Tradiční Vinná noc přináší skvělou příležitost ochutnat pod širým nebem či v degustačním stanu jak mladá vína slibného ročníku 2017, tak i to nejlepší z již plně vyzrálé a mnoha medailemi oceněné starší produkce od všech místních vinařů.

28. dubna vyvrcholí Hudební jaro Ve Věži festivalem všestrannosti v umění Art Jam 2018. Na letošním již třetím ročníku opět vystoupí hudebníci, často multiinstrumentalisté, kteří se kromě muzikálního uměleckého vyjádření věnují např. divadelnictví, filmu a vlastní výtvarné či literární tvorbě.

 

Mělnické kulturní centrum o.p.s. – mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here