S HLAVOU V OBLACÍCH – NA ROZHLEDNÁCH ČESKOMORAVSKÉHO POMEZÍ

0
1003

Chcete si užít tradiční místa z netradičního úhlu pohledu? Celkem 22 rozhleden, věží a přírodních vyhlídek turistické oblasti Českomoravské pomezí vám odhalí města, památky i malebnou krajinu z ptačí perspektivy.

Stačí vystoupat pár schodů a jako na dlani budete mít zámky v Litomyšli a Moravské Třebové, královský hrad Svojanov či historická centra Poličky, Svitav a Vysokého Mýta. Hned trojici rozhleden najdete v oblasti Toulovcových maštalí, kde můžete objevovat tajemství ukrytá v tamních pískovcových skalních městech. Nedaleko odtud by vaší pozornosti neměl uniknout pohádkový zámek v Nových Hradech s rozlehlými zahradami, přírodním bludištěm i muzeem motokol. Krásné výhledy nabízí také Hřebečské důlní stezky, které jsou propojeny úzkokolejkou s Průmyslovým muzeem v Mladějově.

Nepostradatelným průvodcem na toulkách za nejlepšími výhledy vám bude nová turistická mapa Českomoravského pomezí. Najdete v ní trasy pro pěší i cyklisty, tipy na výlet a nechybí ani všech 22 rozhleden, věží a vyhlídkových míst. Mapu doplňuje brožura S hlavou v oblacích, která přináší spoustu zajímavých informací a fotek a představí vám další populární místa regionu.

Na léto jsou pro vás připraveny také soutěže o skvělé ceny. Během výletů za rozhlednami můžete zkusit štěstí ve fotosoutěži nebo hledat odpovědi na otázky poznávací soutěže. O co se hraje? Možná právě na vás čekají chytré hodinky, víkendový pobyt, stolní hry, vstupenky do památek a dalších turistických atraktivit nebo třeba taška plná dárků.

A to už přece stojí za to! Tak neváhejte a vydejte se s námi vzhůru do oblak!

www.ceskomoravskepomezi.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here