V JINDŘICHOVĚ HRADCI A ČESKÉ KANADĚ – LEPŠÍ NEŽ NA JADRANU :-)

0
887

Vůně hustých lesů, rozkvetlé louky, hladiny rybníků, roztroušené kameny i bohatá historie – to je Česká Kanada – a na její hranici město Jindřichův Hradec.

Zažij historické příběhy

Víte, že v Jindřichově Hradci můžete navštívit státní hrad a zámek, který je třetím největším památkovým komplexem v České republice? Součástí celého komplexu je zámecký mlýn, kde je mimo jiné připravena stálá expozice zaměřená na historii rybníkářství a lesnictví na Jindřichohradecku. V bývalé jezuitské koleji v současnosti sídlí Muzeum fotografie a moderních obrazových médií s expozicí děl českých i zahraničních autorů. Vynechat byste rozhodně neměli návštěvu Domu gobelínů, interaktivního muzea pro děti i dospělé s ukázkou ručního tkaní, které má ve městě dlouholetou tradici a proslavila jej na počátku 20. století Marie Hoppe Teinitzerová. Stejně tak zajímavá je návštěva Muzea Jindřichohradecka s největším lidovým mechanickým betlémem na světě Krýzovými jesličkami. Ve Výstavním domě Stará radnice můžete vyzkoušet provoz na rozlehlém modelu kolejiště, jako expozice místní Jindřichohradecké úzkokolejky.

Poletíme ke hvězdám – NOVINKA !!!

Úplnou novinkou letošní turistické sezóny v Jindřichově Hradci je otevření moderního planetária. Z původní hvězdárny F. Nušla vzniklo moderní zařízení evropských rozměrů, které bude sloužit návštěvníkům ke vzdělávání, poznávání i k zábavě. Pomocí nejmodernějších technologií si zájemci budou moci zblízka prohlédnout objekty ve vesmíru jak v kopuli dalekohledy, tak v podobě 3D modelů v planetáriu.

Do přírody za město Jindřichohradeckou úzkokolejkou

Zveme vás na jízdu historickým parním vlakem do půvabných zákoutí České Kanady. Česká Kanada je doslova rájem pro cyklisty a skvělým místem pro aktivní dovolenou. Čekají vás mírné kopečky i větší stoupáky. Pokud máte rádi pěší tůry, vydejte se do Jindřišského údolí po Jindrově naučné stezce, která bude příjemným putováním podél Hamerského potoka v délce 10 kilometrů.

Pro plánování vašich výletů využijte webových stránek:

www.infocentrum.jh.cz
www.ckanada.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here