TIPY NA VINAŘSKÉ AKCE

0
1733
VINAŘSKÉ AKCE 2018 UŽ SE CHYSTAJÍ. PŘIJEĎTE SE POBAVIT I DEGUSTOVAT. RÁDI SI ZAZPÍVÁTE PŘI DOBRÉ MUZICE A VÝBORNÉM VÍNKU? PAK SI VYBERTE NĚKTEROU Z VINAŘSKÝCH AKCÍ, KTERÝCH JE UŽ ZAČÁTKEM ROKU OPRAVDU DOST.

5. – 6. leden
Město: Zaječí
Místo: Vinařství U Kapličky
E-mail: recepce@vinarstviukaplicky.cz
www.vinarstviukaplicky.cz

Tříkrálový košt ve Vinařství U Kapličky proběhne o víkendu 5. – 6. ledna od 18 hodin ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Připravena budou mladá vína z kolekce Víno Dalibor, Fresh Wine i Selection. Od 19 hodin doprovodí cimbálová muzika. Vstupné je 490 Kč na osobu a zahrnuje skleničku a neomezenou konzumaci vín.

18. leden
Město: Brno
Místo: Veletrhy Brno, pavilon A – sál Rotunda
E-mail: martin.pucek@svcr.cz
www.vinarstviroku.cz

Slavnostní vyhlášení vítězů kategorií malé vinařství, střední vinařství a velké vinařství v soutěži o titul Vinařství roku 2017 a udělení titulu Vinařství roku 2017 se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna v Brně. Titul Vinařství roku se uděluje vinařství, které svým podnikáním v oboru nadmíru pozitivně vybočuje z řady ostatních vinařství v České republice. Titul se uděluje za vynikající kvalitu vín daného vinařství, za jeho tuzemské nebo zahraniční úspěchy, za významný počin ve prospěch oboru, za inovativní technologické řešení apod. Titul je uznáním několikaletého vynikajícího odborného výkonu a vztahuje se k roku udělení na základě zhodnocení rozmanité činnosti vinařství.

19. – 30. leden
Město: Znojmo
Místo: Znojmo a okolí
E-mail: press@hudbaznojmo.cz
www.jazzfestznojmo.cz

Znojemský JazzFest opět ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu proběhne o víkendu 19. až 30. ledna ve Znojmě a okolí na každé z akcí degustace jednoho z místních vinařů. Program nabídne špičková jazzová jména a chybět nebude ani dlouholetý patron festivalu, jazzman Peter Lipa. Hudba zazní nejen v přírodě, ale také v historickém centru města, v klubech a sklepeních, divadle a řadě dalších míst.

27. leden
Město: Valtice
Místo: Salon vín ČR, Zámek 1
E-mail: salonvin@vinarskecentrum.cz
www.salonvin.cz

Již 18. ročník Salonu vín České republiky bude poprvé otevřen široké veřejnosti poslední lednovou sobotu od 10.30 do 18 hodin ve Valticích. V tento den mohou zájemci poprvé ochutnat novou kolekci 100 vín oceněných zlatou medailíSalon vín České republiky 2018.

3. únor
Město: Hustopeče
Místo: ulice Na Hradbách
E-mail: marketing@msquatro.cz
www.hustopecskymasopust.cz

Hustopečský Masopust Na Turhandlích je akce určená pro všechny milovníky dobrého vína, jídla i veselí! Desátý ročník se tradičně uskuteční první únorovou sobotu v ulici Na Hradbách v Hustopečích. Akce začíná v deset hodin a tradiční průvod fašankových masek, vyrazí do ulic o půl jedenácté. Každý, kdo dorazí na masopustní průvod do 10 hodin v masce, dostane skleničku a koštovací lístky na víno zdarma!

16. – 26. únor
Město: Tábor
Místo: hotely, restaurace, vinotéky, …
E-mail: jiri.blafka@festival-vina.cz
www.festival-vina.cz

Táborský festival vína 2018 se koná od 16. do 26. února v hotelech, restauracích a vinotékách města Tábor. Na programu jsou ochutnávky mořských ryb či tradiční maďarské kuchyně, snoubení sýrů a vín, degustace skvělých cizokrajných čajů, zvěřinové pokrmy, jihočeské ryby & rakousko-uherská bílá vína a další oblíbené klasiky. Chybět nebude ani kultura.

17. únor
Město: Valtice
Místo: Vinařská 47
Kontaktní osoba: Lenka Dvořáčková
Telefon: 723 600 423
E-mail: info@valtickepodzemi.cz
www.valtickepodzemi.cz
Hudební večery ve Valtickém Podzemí

Hudební večer ve Valtickém Podzemí aneb, zahřejte se ve sklepě při cimbálce proběhne v sobotu 17. února od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

23. únor
Město: Kyjov
Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep
E-mail: info@slovackagalerievin.cz
www.slovackagalerievin.cz

Pravidelný cyklus degustací vín se uskuteční v pátek 23. února od 19 hodin v radničním sklepě Slovácké galerie vín v Kyjově. V cyklu degustací se představí vždy jedno z vinařství Slovácké vinařské podoblasti. Z důvodu limitované kapacity míst pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

Více vinařských akcí na:
www.vinazmoravy.cz
www.vinazcech.cz

 

TEXT A FOTO: REDAKCE