Z Jindřichova Hradce pěší stezkou Českou Kanadou

0
815
Stezka Českou Kanadou je novinkou na poli dálkových pěších turistických tras. Zcela nová pěší stezka Českou Kanadou měří 118 kilometrů, spojuje Jindřichův Hradec, Novou Bystřici, Slavonice a Dačice a je díky charakteru krajiny rozdělena na 8 etap. V šesté etapě dojdete například ke kurioznímu skalnímu útvaru Ďáblova prdel poblíž rozhledny U Jakuba u obce Valtínov. Až ho spatříte na vlastní oči, poznáte, že zkrátka nemůže mít jiné jméno. Každá z osmi etap je něčím specifická a je na ní rozhodně co objevovat.

Novinka sezóny v Jindřichově Hradci – Stezka zámeckých pánů

Vycházkový okruh vás provede historickým jádrem města, malebným okolím řeky Nežárky nebo Husovými sady. Stezka je dlouhá cca 3,5 km a procházka je plánovaná na zhruba 1 hodinu. Na vycházkovém okruhu se seznámíte nejen s historií vzniku města, se šlechtickými rody, které život v našem městě ovlivňovaly, ale také uvidíte propojení do našeho současného života, ať už díky bohaté architektuře nebo duchovnímu odkazu.

TIPY NA KULTURNÍ AKCE NA LÉTO:

Celé léto: Jízdy parním vlakem Jindřichův Hradec – Nová Bystřice

O té ohavné rebelii – příběh z války třicetileté – kostýmovaná prohlídka běžně nepřístupných zámeckých prostor počínající rokem 1618.

13. 8. MINT Market – trhy s originální módou, šperky a designem

23. – 27. 8. Mistrovství České republiky v balonovém létání – nebe nad Jindřichovým Hradcem opět zaplní pestrobarevné balóny.

27. 8. Opera na III. nádvoří zámku – tradiční operní představení pod širým nebem na zámku – Carmen, Georges Bizet

Infocentrum Jindřichův Hradec
infocentrum.jh.cz
www.ckanada.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here