ZAJEĎTE SI DO ČESKÉHO KRUMLOVA

0
1260

S kartou ČESKÝ KRUMLOV CARD se nejen pobavíte ale i ušetříte.

1 VSTUPENKA DO 5 MUZEÍ
• v ceně vstup do pěti jedinečných expozic
• úspora až 50 % z běžného vstupného
• možnost čerpání karty 1 rok od prvního využití
• přenosnost karty na další osobu v dané kategorii
• prodej v Infocentru Český Krumlov a v jednotlivých expozicích (kromě Klášterů Český Krumlov)

Hradní muzeum a zámecká věž
Expozice Hradního muzea se nachází v tzv. Hrádku, který je nejstarší částí zámeckého areálu. Prezentace známá ze zámeckých prohlídkových tras se zde elegantně snoubí s muzejní expozicí. Ze Zámecké věže máte nádherný výhled na celé město.

Regionální Muzeum v Českém Krumlově
Bohatý výběr z cenných exponátů o dějinách ČeskéhoK rumlova a jeho okolí můžete obdivovat v Regionálním muzeu, které se nachází v nově opravené barokní budově bývalého jezuitského gymnázia. Pozornost jistě zaujme i detailně propracovaný keramický model města, který je největším svého druhu na světě.

Museum Fotoateliér Seidel
Unikátní secesní budova fotoateliéru Seidel vypráví příběh o počátcích profesionální fotografie a místních průkopnících tohoto řemesla. Tvář města a jeho obyvatel před sto lety s rozsáhlou sbírkou fotografického díla od dvou generací fotografů zavede návštěvníka zpátky do minulosti.

Egon Schiele Art Centrum
Celoroční výstava o životě a díle Egona Schieleho (1890-1918), jehož matka se v Krumlově narodila. K vidění kresby, grafiky, osobní nábytek, dopisy, vizitky, desítky fotografií, genealogie Schieleho předků, dokumentace o krumlovských pobytech a motivech jeho díla. Paralelně výměnné výstavy umění 20. a 21. století.

Kláštery Český Krumlov
Život a umění v krumlovských klášterech Expozice „Život a umění v klášteře minoritů“ přibližuje návštěvníkům historii minoritského řádu. K nejzajímavějším exponátům patří kopie Krumlovské madony. Expozice „Život a umění v klášteře klarisek“, představuje klášterní život středověkých řeholních sester řádu sv. Kláry v dobovém kontextu, životní příběh sv. Kláry.

BONUS – Vstupné do Zahradního ateliéru Egona Schieleho pro držitele Český Krumlov CARD zdarma.

Přijďte nasát atmosféru zahradního domku na terasách, kde v roce 1911 žil a tvořil dnes světoznámý malíř Egon Schiele (1890-1918)!

Ceník platný pro 2018:
Základní: 300 Kč
Snížená: 150 Kč (děti do 15 let, senioři nad 65 let, studenti do 26 let a ZTP)
Rodinná: 600 Kč (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let)

Poznámka: KARTU LZE POUŽÍT PRO VSTUP DO KAŽDÉ EXPOZICE POUZE JEDNOU.

www.unesco-czech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here