BUĎTE AKTIVNÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH

0
1606

Sportování v Tatrách, to nejsou jen lyže, sáňky a snowboardy. Ve Vysokých Tatrách se můžete zúčastnit závodů a akcí i v běžeckých disciplínách, Nordic Walking, cyklistice, golfu, skialpinismu či běžeckém lyžování. Sportovní aktivity jsou určeny pro všechny věkové kategorie a také zdravotně postižené osoby.

Spojili jsme aktivně Tatranské sportovní kluby a organizace a vznikl nádherný nový projekt Tatry v pohybu. Máme zájem navrátit Tatrám status zážitkové a sportovní destinace. Historicky jsou Vysoké Tatry, nejen místem lázeňským, ale i sportovním. V minulosti jsme tu měli mnohé sportovní mezinárodní velké akce. Mezi hlavní cíle projektu Tatry v pohybu patří zatraktivnění nabídky aktivit ve Vysokých Tatrách a podpora zdravého životního stylu obyvatelstva v regionu. Podstatné je i rozšíření zážitkové formy pobytů a dovolených v Tatrách a vybudování centrálního informačního portálu pro sportovní akce a virtuální závody. Návštěvníci se tak snadno dostanou k více než 100 km označeným tratím jejich oblíbených outdoorových sportů. Kromě hlavních benefitů projektem získáme i kvalitní mapové podklady a jednotný registrační systém na všechny akce. Široká veřejnost získá jednoduché vyhledávání jednotlivých tras využitelných během celého roku, i mimo oficiálních akcí. V roce 2015 je plánovaných přes 20 různých závodů.

Hlavními organizátory projektu Tatry v pohybu jsou Sport Club 1896 Štrbské Pleso, ŠK Štrba, Sport team Nová Lesná, Lomnický golfový klub, Sportcentrum Gálfy, ACB Slovensko oz a další podtatranské sportovní kluby.

Vysoké Tatry i v roce 2019 nabídnou aktivním návštěvníkům sportovní zážitkovou dovolenou. A těm, kteří sportovat ještě nezačaly bohatý doprovodný program.

www.tatryvpohybe.sk, www.slovakia.travel.sk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here