ZÁMEK MORITZBURG: TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU: 17. 11. 2018–3. 3. 2019

0
2869

Popelka láká na zámek Moritzburg. Od 17. listopadu 2018 do 3. března 2019 je otevřena pohádková výstava „Tři oříšky pro Popelku“ na autentickém místě, kde se natáčela nejznámější scéna této filmové pohádky. Návštěvníci se dozví spoustu věcí o natáčení, mohou si prohlédnout původní kostýmy nebo si vyzkoušet filmové kostýmy. Všechny texty k výstavě jsou i v češtině. Pro mnoho velkých i malých princezen a pohádkových princů je návštěva vánočním a zimním rituálem. Výstavu v minulých letech shlédlo již přes milion návštěvníků, z nichž kolem sta tisíc přijelo z Česka.

Výstava se nevěnuje jen hercům a místům, kde se filmová pohádka natáčela. Tvůrci výstavy se snažili vdechnout pohádce nový život a na výstavě zachytit její magickou atmosféru. Instalované exponáty, multimediální zastávky a láska k detailu, která z výstavy čiší na každém kroku, vtáhnou návštěvníky přímo do děje pohádky. Zprostředkují jim nejen nové zážitky, ale i nové dosud neznámé informace o natáčení a příběhu samotném.

Česká verze pohádky v zámeckém kině!

Výstava o Popelce je celá v češtině. A všichni, kdo chtějí propadnout kouzlu filmové pohádky, mohou společně s dalšími fanoušky zhlédnout film v zámeckém kině. Film bude promítán také v originálním českém znění, a to 24. listopadu 2018, 1. prosince 2018, 26. ledna 2019 a 2. února 2019 vždy v 15 hodin.

Kostýmy v Kamenném sále (Steinsaal)

V Kamenném sále si návštěvníci mohou vyzkoušet kopie filmových kostýmů. Jde o jednostranné kostýmy, které si lze natáhnout přes šaty a které mají originální podobu a šněrování pouze zepředu a zezadu. Na celé výstavě je povoleno fotografovat a Kamenný sál je perfektní kulisou pro fotografie v kostýmech.

V tomto sále se kromě legendárního šestašedesáteráka nachází mezi řadou trofejí také paroží vymřelého obřího jelena a řada loveckých trofejí z doby Augusta Silného. Na zámku Moritzburg se tak nachází jedna z nejvýznamnějších sbírek loveckých trofejí na světě.

Oblíbené časové vstupenky v předprodeji

Fanoušci a návštěvníci mají možnost rezervovat si vstupenku na výstavu přímo pro konkrétní časový úsek (tzv. Zeitfenster tj. hodinové okno pro vstup do zámku). Po vstupu mohou na výstavě zůstat, jak dlouho chtějí až do zavírací doby. Online předprodej na www.popelka-moritzburg.cz. Kromě toho je možné koupit v předprodeji přímo v návštěvnickém centru zámku Moritzburg nebo na dalších předprodejních místech. Časové vstupenky mají oproti normálním vstupenkám výhodu, že zaručují vstup v rezervovaném hodinovém intervalu a odpadá čekání před zámeckou pokladnou.

INFOBOX:

Výstava o Popelce na zámku Moritzburg

Barockschloss Moritzburg, 01468 Moritzburg
17. 11. 2018 – 3. 3. 2019 | úterý–neděle 10–17 h
(vstup do zámku jen do 16 h) | pondělí zavřeno | POZOR! 5.–16. 11. 2018, 24. a 31. 12., 1. a 2. 1. zámek
a všechny výstavy zavřeny.

VSTUPNÉ: jednotlivé 8 €/ 6,50 € | do 6 let zdarma| děti od 6 do 16 let 1 € | skupinový tarif (od 15 osob) za osobu 7,5 € |

Nechcete čekat ve frontě na vstupenky? Online předprodej vstupenek. V předprodeji příplatek 1-2 euro za vstupenku. Online zakoupené vstupenky si můžete vytisknout sami doma a nemusíte platit poštovné. Tato služba se nazývá print@home a můžete ji zvolit v průběhu objednávání vstupenek online.

www.popelka-moritzburg.cz (CZ)
www.drazdany.info/moritzburg (CZ)
www.drazdany.info/popelka (CZ)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here