Návštěvu Brněnské přehrady si můžete prodloužit prohlídkou zoo či hradu Veveří

0
729

Brněnská přehrada a její nejbližší okolí je oblíbeným výletním místem pro místní obyvatele i návštěvníky zdaleka. Nezapomenutelným zážitkem je vyhlídková jízda lodí z flotily dopravního podniku od přístaviště, na kterou se dá plynule navázat prohlídkou hradu Veveří, a především rodiny s dětmi se mohou vydat i do blízké zoo. Na všechny tři aktivity se vztahuje zvýhodněná vstupenka.

Břehy Brněnské přehrady jsou v létě obsypané návštěvníky, kteří sem míří za koupáním a dalšími sportovními aktivitami. Přispívá k tomu stále se zlepšující zázemí, včetně veřejných grilů, toalet, sprch či převlékáren. Kromě toho nabízí přehrada i turistické atrakce, které zaujmou návštěvníky každého věku.

Vyhlídková plavba po „brněnském moři“

Letošní rok uplynulo přesně 75 let od prvního zahájení plavební sezóny na Brněnské přehradě. Návštěvníci se mohou každý den svézt na některé ze sedmi lodí Dopravního podniku města Brna na trase z Bystrce do Veverské Bítýšky a zpět. Lodě fungují na elektrický pohon, takže neznečišťují vodní nádrž ropnými produkty a přispívají k čistšímu ovzduší. Zároveň svým provozem neruší ostatní rekreanty ani vodní ptactvo, které přehradu obývá.

Na prohlídku hradu či do zoo za zvýhodněnou cenu

Ačkoliv je samotná plavba lodí zážitkem, naskýtá se i možnost spojit plavbu s dalšími aktivitami v okolí. To je možné díky pojízdné vstupence, pomocí které lze kombinovat plavbu například s návštěvou nedaleké zoo nebo hradu Veveří. Pojízdné vstupenky vychází výhodněji. Dospělý zaplatí za zpáteční jízdenku a vstup do zoo 220 korun, v kombinaci se vstupem na hrad Veveří pak 250 korun. 

Hrad Veveří potěší nejen milovníky historie, ale i děti, které mohou volně objevovat všechna jeho zákoutí. Nově díky mobilní aplikaci mohou návštěvníci využít i audio průvodce a trasu si tak užít ve vlastním tempu. Návštěva zoo potěší zejména rodiny s dětmi, pro které připravuje zahrada na letošní prázdniny program Africké léto. Návštěvníci si oblíbili také komentované krmení zeber, žiraf nebo lvů.

Nově upravená stezka pro pěší

V okolí Brněnské přehrady je také celá řada tras pro pěší vycházky, které se liší délkou i náročností. Od loňska je nově upravená trasa zvaná Zouvalka vedoucí od zastávky lodní dopravy Cyklistická, odkud se dá po nově postavené dřevěné lávce dojít až ke hradu Veveří. Cesta je vhodná i pro rodiče s kočárky, ale projedou tudy i cyklisté.

Na delší výlet po stopách hrdinů Mrštíkovy Pohádky máje se mohou lidé vydat z Přístaviště směrem na západ po mírně stoupající turistické stezce vedoucí Kočičím žlebem. Od Ríšovy studánky se turisté mohou vydat zpátky k přehradě po zelené či modré turistické značce, která je opět dovede až ke hradu Veveří. Koho už budou bolet nohy, může si cestu zpátky zpříjemnit brněnskou lodní dopravou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here