DO MORAVSKÉ TŘEBOVÉ ZA AKTIVNÍM VYŽITÍM I RELAXACÍ

0
1088

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové. Mezi zdejší lákadla patří třeba aquapark. Najdete zde plavecký bazén se čtyřmi drahami, rekreační bazén s vodním hřibem, chrliči, stěnovými tryskami, sedací lavicí se vzduchovou masáží a dokonce i houpací bazén. Nechybí ani tobogán a 29 metrů dlouhá skluzavka. Voda v bazénech je vyhřívaná a v areálu je také občerstvení s příjemným posezením a bezbariérový přístupový chodník.

Když jste užili vodních radovánek, můžete se přesunout do rekreačního areálu Knížecí louka. Tady vyzkoušíte in-line dráhu, cyklostezku, relaxační část s cvičícími prvky, či nově otevřenou kavárnu se zázemím pro návštěvníky. Z jižní strany se nad Knížecí loukou tyčí rozhledna Pastýřka.

Víte, co je skutečnou perlou Moravské Třebové? Zámek postavený na místě původního hradu z 13. století. Představte si, že unikátní brána s portálem z roku 1492 patří dokonce k nejstarším renesančním památkám u nás!

Navštívit tu můžete některou z pěti nevšedních expozic. Možná i trochu bát se budete při prohlídce středověké mučírny nebo alchymistické laboratoře, kde vás mistr Bonacina zasvětí do tajů přípravy kouzelných elixírů. V letošním roce čeká návštěvníky nově reinstalovaná zámecká expozice Poklady Moravské Třebové, kdy dvě místnosti budou věnovány stravování a stolování v renesanční době.

A pokud vás láká takzvaný temný cestovní ruch, máme pro vás jeden speciální tip. Tím je Křížový vrch se sousoším Kalvárie a unikátním hřbitovem. Ten je užíván již více než 500 let, nachází se v něm stavby a náhrobky s vysokou uměleckohistorickou hodnotou a v řadě ohledů je možné jej považovat za jedinečný v rámci celé České republiky.

www.moravskatrebova.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here