Hořice – ideální výlet na celý den!

0
863

A nezapomeňte si s sebou vzít plavky!

To nejkrásnější z Hořic uvidíte, pokud se vydáte po naučné stezce

Projdete těmi nejzajímavějšími místy, ochutnáte Hořické trubičky, duši pohladíte pohledem
na umění mistrů sochařů, procházkou lesem se dostanete do doby první republiky, pokocháte se z výšky výhledy na Hořice a okolí a nakonec vše zakončíte u zlatavého moku.

Procházka dlouhá 6 kilometrů je značená jako naučná stezka a provede Vás centrem města,
navštívíte Smetanovy sady, sochařské parky, prvorepublikové koupaliště Dachova, židovské památky, rozhlednu Masarykovu věž samostatnosti i pivovar. Bez zacházky za návštěvu také stojí Galerie plastik, Městské muzeum a motocyklové Museum Czech Road Racing. Cestu zvládnou i ti nejmenší na odrážedlech nebo maminky s kočárky.

www.infocentrum-horice.org

Motocyklové muzeum Czech Road Racing otevřelo už podruhé své brány

Mekkou motocyklového sportu už nejsou jen hořické závody, ale i motocyklové muzeum. Letos láká návštěvníky novou expozicí s názvem „Od laurinky po superbike…“

K vidění je přes 30 závodních strojů, dobrá polovina z nich jsou závodní speciály, jež se objevily v závodech mistrovství světa. Ten nejstarší je z roku 1905 firmy Laurin & Klement, představuje se zde i celá řada motocyklů předválečného období až po současné špičkové stroje kategorií supersport a superbike. Nechybí ani Síň legend se slavnými jmény.

Otevřeno bude do 15. září 2019 od pátku do neděle, o letních prázdninách i ve čtvrtek.

www.museumcrr.cz

Hořické muzeum je v novém

Koncem letošního dubna byly v rekonstruovaném muzeu otevřeny nové stálé expozice věnované kameno-sochařské tradici Hořicka. Expozice lákavým a interaktivním způsobem představuje přerod kamene v umělecké dílo a samozřejmostí již je, že na mnohé z exponátů si můžete sáhnout, prozkoumat je nebo si s nimi hrát. Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.

https://muzeum.horice.org/

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here