MORAVSKÁ TŘEBOVÁ AKTIVNĚ I RELAXAČNĚ

0
1507

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové. Mezi zdejší lákadla patří třeba aquapark. Najdete zde plavecký bazén se čtyřmi dráhami, rekreační bazén s vodním hřibem, chrliči, stěnovými tryskami, sedací lavicí se vzduchovou masáží a dokonce i houpací bazén. Nechybí ani tobogán a 29 metrů dlouhá skluzavka. Voda v bazénech je vyhřívaná a v areálu je také občerstvení s příjemným posezením a bezbariérový přístupový chodník.

Aktivní vyžití najdete také v rekreačním areálu Knížecí louka, kde máte možnost využít in-line dráhu či relaxační část s cvičícími prvky. Z jižní strany se nad Knížecí loukou tyčí rozhledna Pastýřka, z východní strany pak Křížový vrch se sousoším Kalvárie a unikátním hřbitovem. Hřbitov na Křížovém vrchu je užíván již více než 500 let, nachází se na něm stavby a náhrobky s vysokou uměleckohistorickou hodnotou a v řadě ohledů jej lze považovat za jedinečný v rámci celé ČR. Při návštěvě Moravské Třebové určitě zařaďte do svého programu zámek. Perla renesanční architektury byla postavena na místě původního hradu z 13. století. Představte si, že unikátní brána s portálem z roku 1492 patří dokonce k nejstarším renesančním památkám u nás! Možná se budete i trochu bát při prohlídce středověké mučírny nebo alchymistické laboratoře. Co dělat po prohlídce zámku? Pěšími turisty i cyklisty jsou oblíbené také Hřebečské důlní stezky. Seznámíte se tu s důlní historií regionu nebo si užijete výhled z rozhledny Strážný vrch.

Na cestu kolem světa láká také expozice moravskotřebovského muzea. V ní se setkáte s mumií egyptské princezny Hereret, která žila před více než 2500 lety. Díky moderním technologiím zde můžete spatřit i její skutečnou podobu. Je vůbec první mumií v České republice, u níž byla 3D vizualizace provedena.

www.moravskatrebova.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here