Naučná stezka „Po stopách TGM“

0
767

Poznejte místa, kterými prošel hodonínský rodák a první československý prezident při své návštěvě v červnu roku 1924.

Bronzové tabulky vás provedou centrem města. Na jedenácti zastaveních objevujte prostřednictvím QR kódů zajímavosti z historie města. Průvodce naučnou stezkou získáte v Turistickém informačním centru města, Regionálním centru a Masarykově muzeu v Hodoníně.

Kudy šel T. G. Masaryk při své návštěvě Hodonína v roce 1924? Kde se zastavil a proč?

To vše se nově doví každý, kdo se vydá v Masarykových stopách po nové stezce. Povedou ho bronzové tabulky umístěné v chodnících od vlakového nádraží přes Galerii výtvarného umění, pěší zónu, či radnici až do Masarykova muzea v Hodoníně.

Naučná stezka měří 1,7 km a spojuje celkem jedenáct zastavení, která jsou buď turistickými cíli nebo významnými místy. Záměrem bylo vybudovat ve městě stezku, která by spojovala místa, která Masaryk v Hodoníně skutečně navštívil 18. 6. 1924.

Instalované cedulky obsahují QR kódy, kde se každý doví o každé ze zastávek mnoho informací. Například i takové detaily, jako doslovné citace toho, co kde pronesl. Kdo není fanouškem moderních technologií, může použít vydanou brožurku, která vše do podrobností popisuje. Brožurka je k dostání v městském informačním centru nebo i v Regionálním centru a v Masarykově muzeu.

Záměr vybudovat ve městě tuto stezku zrál nějakou dobu. Podnět k vytvoření podpořilo Masarykovo muzeum v Hodoníně. Myšlenka vyšla i z diskuzí ve výboru Masarykovy společnosti v Hodoníně. Bezprostředním impulsem byla i možnost zapojení se do aktivit tematicky zaměřených na česko-slovenskou vzájemnost, slovenské osobnosti, jejichž činnost souvisela s osobností T. G. Masaryka.

Masaryk sám se celoživotně hlásil ke krajině moravsko- slovenského pomezí jako k místu, jež ho formovalo a bylo jeho dětským domovem. Stezka pomůže upevnit jeho odkaz v rodném městě.

Turistické informační centrum města Hodonína
Národní třída 36
www.hodonin.eu

Masarykovo muzeum v Hodoníně
Zámecké nám. 27/9
www.masaryk.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here