Vezměte rodinu do Litoměřic!

0
733

Vítejte ve městě, kde se opravdu nudit nebudete. Váš úžasný den právě začíná.

Otisk dlaně Mistra Karla Gotta

První zastávkou, na níž srdce malých i velkých zaplesá, je Galerie marionet, umístěná v gotické věži. A není to jen nezáživné muzeum, zde si prohlédnete přes 250 loutek a pohádkových dekorací, ale s některými loutkami si můžete i pohrát. Užili jste si loutky? Pak na nic nečekejte a nasměrujte své kroky do unikátní Dílny ručního papíru umístěné v historickém hradebním opevnění města. Kromě výstav a mnoha zajímavých workshopů, které se tu pravidelně konají, vás čeká ukázka tradiční výroby ručního papíru s možností vytvoření vlastního archu. Místo, které určitě nesmíte v Litoměřicích minout, je muzeum Křišťálový dotek. A muzeum je to velmi unikátní, můžete se zde totiž dotknout až tří desítek autentických otisků dlaní slavných osobností, které z českého křišťálu vytvořil sklář Jan Huňát. Svůj otisk zde zanechali: Mistr Karel Gott, Sir Nicholas Winton, Václav Havel, Jaromír Jágr, Ivan Lendl, Madeleine Albrightová, Arnošt Lustig, Steven Seagal, Ringo Starr a mnoho dalších významných osobností.

Máte ještě dost energie? Pak využijte možnost prohlídky města z ptačí perspektivy a vydejte se na vyhlídkovou věž Kalich, nebo věž u katedrály sv. Štěpána. Až se pokocháte pohádkovým výhledem, tak se vraťte na Mírové náměstí a ponořte se do tajů podzemních chodeb. 366 metrů místních chodeb je zároveň lapidáriem Oblastního muzea. Možností,
jak nahlédnout do míst pod zemí, je vstoupit s průvodcem do Expozice Důl Richard v proměnách času, jež mapuje ponurou historii i současnost vápencového dolu.

Už jste znaveni, ale chcete si užít relax na lodi a kochat se okolní krajinou? Není nic jednoduššího, než nastoupit na turistickou linku číslo 901 a plavit se po Labi třeba až do Ústí nad Labem a zpět.

Více o Litoměřicích na www.litomerice.eu

Informační centrum
Mírové náměstí 16/8a, Litoměřice
Tel.: +420 416 916 440
E-mail: info@litomerice.cz
www.litomerice.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here