Nová naučná stezka v Hradeckých lesích naučí i pobaví

0
554

Hradecké lesy jsou skvělým místem k aktivnímu odpočinku pro celou rodinu. Díky zajímavým okruhům a tematickým stezkám se nejen pobavíte, ale také vědomostně obohatíte.

Novinkou je poznávací stezka Po stopách přírody, která nabízí zajímavé prvky s různorodým zaměřením. Startuje u Stříbrného rybníku a dovede vás až k lesní posilovně a občerstvení U Pytláka.

Herní prvek Věž poznání připomene a mnohé naučí, jak třídit odpad. Však, kdo z nás občas nezaváhá a nepoloží si notoricky známou větu „Kam to mám hodit?“. Snad každý!

Děti určitě pobaví frotážové pulty, na kterých zjistí, jaké stopy zvířátka zanechávají.

Prověřit svoji kondici můžete na doskočišti, kde se budete srovnávat s takovými hvězdami lesa, jako je jelen, zajíc nebo rys.

A znáte cestu vody krajinou? Pokud ano, je to skvělé. Pokud ne, nevadí, na této stezce se vše dozvíte. Trochu netradičním prvkem jsou Hlasy města, ke kterému budete potřebovat moderní technologie, ale stojí to za to! Do telefonu si naistalujte aplikaci Lesní svět a vaše vycházka dostane rázem jiný rozměr. Načtením QR kódu u obrázků zvířátek se zaposloucháte do jejich řeči. Víte, jak dělá kuna kromě dupání na půdě?

A co s sebou? Kromě dobré nálady to chce vhodnou obuv, tužku a na následné procvičení získaných vědomostí také pracovní list, který stáhnete na www.hradecko.eu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here