Poznejte okolí Velkého Dářka

0
595

Uprostřed lesnaté krajiny Žďárských vrchů se nachází „moře Vysočiny“, jak je také někdy největší rybník Českomoravské vrchoviny nazýván. Velké Dářko nabízí krásné písečné pláže, půjčit si můžete loďky, šlapadla a na své si přijdou i milovníci windsurfingu či jachtingu.

Díky malé hloubce (max 4 m) je voda ve Velkém Dářku velmi teplá, ale díky unikátnímu složení kvalitní, s omezeným výskytem sinic. Moře Vysočiny je ideálním místem pro strávení pohodové letní dovolené. Okolí Velkého Dářka je plné atrakcí, které stojí za to vidět. Opominout nesmíte Poutní Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, národní památku zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nezapomenutelný zážitek vám přichystá malebné údolí řeky Doubravy, přírodní rezervace ležící v CHKO Železné hory a za zmínku stojí i soubor lidové architektury s názvem Veselý Kopec. Okolí Velkého Dářka je jako stvořené k cyklovýletům. Využít můžete 3 okruhy s celkem 22 zastávkami připravenými CHKO Žďárské vrchy.

Skvělým zázemím pro turisty je Studio Glass Vysočina. Moderně zařízené klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavená kuchyňka, jídelna i společné prostory s výhledem do zahrady a zastřešeným atriem. Hosté mohou využít privátní masážní vířivku a infrasaunu. K dispozici je pečlivě udržovaná zahrada a venkovní posezení. Samozřejmostí je připojení k internetu, úschovna kol a parkování v uzavřeném dvoře. Pobyt ve Studiu Glass není určen pro rodiny s dětmi. Pod odborným vedením si mohou hosté vyrobit vlastní skleněný šperk.

Více o Studiu Glass najdete na:

www.ubytovani-studio-vysocina.cz, nebo na www.e-pobyty.cz

e-pobyty.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here