Zahrada Čech, vinobraní a podzimní výlety do Ústeckého kraje

0
563

Důvodů, proč navštívit Ústecký kraj, je několik. Jedním z nich je návštěva tradiční podzimní výstavy Zahrada Čech. Jubilejní 45. ročník veletrhu Zahrada Čech zaměřený na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody proběhne od 10. do 15. 9. 2021.

Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech patří mezi největší výstavy svého druhu nejen v Ústeckém kraji. Návštěvníci se mohou těšit na zahradnický sortiment, mezi kterým nebudou chybět venkovní i pokojové rostliny, trvalky, stromky, keře, cibuloviny, sadba, osiva, český česnek či sazenice jahod. V nabídce bude kvalitní nářadí a zahradnická technika. Sortiment doplní vše potřebné okolo domu, chalupy či zahrady. Letošní ročník je zkrácen, posledním dnem je středa! Veletrh nabídne všem milovníkům zahradničení, chalupářství a kutilství ty nejkrásnější výpěstky, ukázkové expozice, zajímavé inspirace, možnost výhodného nákupu i bohatý kul- turní a doprovodný program.

Vstupenky lze zakoupit online na:
www.zahradacech.cz

Hudební festival Švestkové dráhy a Třebívlické vinobraní

Ve dne 11. září v parku u zámku v Třebívlicích se koná hudební festival pod širým nebem. Dopravit se můžete pohodlně linkou U10, která bude na akci posílena. Vlaky budou zastavovat ve všech zastávkách linky. Vzhledem k omezenému parkování, doporučuje organizátor využití dopravy Ústeckého kraje. Kulturní program zajistí od 13 hodin v Parku u zámku skupina Hradišťan a Jiří Pavlica, od 15 hodin vystoupí hitmaker Michal David, poté od 17 hodin O5 a Radeček, od 19 hodin Anna K. a od 21 hodin Poetika. Vstup na akci je zdarma.

Zámecké vinařství Třebívlice se nachází v oblasti Českého středohoří. Vinice v Třebívlicích jsou součástí nejstarší viniční oblasti v Čechách, které byly založené darovací listinou Spytihněva II. v roce 1057 a poté povznesenou českým králem Karlem IV. Ve středověku byla po Praze druhou největší vinařskou oblastí v Čechách. Dnešní rozloha vinohradů je 35  hektarů.

Více informací naleznete na:
www.svestkovadraha.cz

Krajské dožínky Peruce

Tradiční, již XIII. Krajské dožínky Ústeckého kraje se konají 11. září 2021, kde se prezentují drobní řemeslníci, vystavovatelé zemědělské techniky a prodejci z celého Ústeckého kraje. Dožínky se konají pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera. Přijďte ochutnat a nakoupit oceněné regionální  produkty, ovoce a zeleninu z kraje.

Kulturní program zajistí na hlavní scéně umělci Petra Černocká, Kroky Michala Davida revival a další. Děti se mohou těšit na výstavu moderní a historické zemědělské techniky a ukázku hasičské techniky. V zámeckém parku vystoupí skupina historického šermu Vítkovice, klaun nebo uvidíte letové ukázky  dravců.

Více informací najdete na www.dozinkyperuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here