EXOTICKÁ KROKODÝLÍ ZOO

0
1331

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky.

Krokodýly se zabýval již v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde získal základní znalosti v chovu krokodýlů. Samotná expoziční část zoo je budována v Protivíně v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století. V 19. století sloužila jako stáj pro koně, kočárovna a služební byt pro kočí, náležela k zázemí protivínského zámku, jenž byl v majetku rodu Schwarzenbergů. Původní chov probíhal v zázemí jeho zemědělské farmy ve Chvalšinách, od roku 2005 je budována expoziční část zoo v Protivíně. Farma ve Chvalšinách zůstala zachována a slouží jako chovatelská a zásobovací farma pro ZOO. O licenci ZOO požádal Miroslav Procházka Ministerstvo životního prostředí ČR dle zák. 162/2003 Sb. v lednu 2008, v květnu byla tato licence udělena.

VÍKENDOVÉ AKCE – KVĚTEN/ČERVEN

Vždy v sobotu a v neděli můžete shlédnout ukázky krmení velkých krokodýlů a Golema – největšího krokodýla chovaného v Evropě.

Pozorování malých gaviálů indických na lovu vždy v pondělí – pátek od 11:00 hod. a od 14:00 hod.

Zážitkový program – Poznej dokonalý výtvor evoluce – edukačně–zážitkový program. Účastníci tohoto programu jsou seznámeni se stavbou krokodýlího těla přímou demonstrací kompletní kostry kajmana brýlového, včetně břišních žeber. Lektor vysvětlí funkci krevního oběhu a ostatních ústrojí u preparátu srdce aligátora. V závěru programu si může návštěvník vlastníma rukama hmatem prověřit hladkou kůži na břišním štítu krokodýla, která se používá v kožedělném průmyslu. Naopak hřbetní štít, zpevněný osteodermami, je při pohmatu velmi hrubý.

Při této příležitosti se účastník programu může s krokodýlem vyfotografovat. K této ukázce i k fotografování jsou využívána pouze mláďata v naší zoo narozená, která jsou od prvních dnů života navyklá na manipulaci. Pro malé krokodýly je dotek teplých lidských rukou příjemný, neboť teplota 36°C je pro ně komfortní při slunění. Program probíhá průběžně každý den, zakoupit si jej můžete současně se vstupenkami do zoo a realizace s fotografováním probíhá pak na konci výkladu průvodce s jeho asistencí.

KROKODÝLÍ ZOO PROTIVÍN
Masarykovo nám. 261, 398 11 Protivín
Tel.: Pokladna +420 725 155 648
E-mail: info@krokodylizoo.cz
www.krokodylizoo.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here