PŘEDVÁNOČNÍ MĚLNÍK

0
24

Odpočítávání dnů, které zbývají do Vánoc, zpříjemní v listopadu a prosinci obyvatelům i návštěvníkům Mělníka řada kulturních a společenských akcí.

Svatomartinský průvod projde městem tradičně 9. listopadu k radosti dětí a pobavení dospělých. Dne 15. listopadu se v galerii Ve Věži uskuteční vernisáž výstavy jednoho z nejvýznamnějších současných českých autorů, akademického malíře a grafika Borise Jirků Ilustrace a grafika.

Vybírání drobných dárků, dobrot a dekorací na trzích a jarmarcích bude letos na Mělníku přáno. 1. a 2. prosince, u příležitosti rozsvícení vánočního stromu na náměstí Míru, se konají adventní trhy, které jsou zároveň první oficiální veřejnou příležitostí ochutnat mladé mělnické víno z letošní slibné sklizně.

Dne 1. prosince se předvánoční řemeslný jarmark koná i v Regionálním muzeu Mělník. Mělnické vánoční trhy od 19. do 22. prosince nabídnou na náměstí Míru tradiční řemeslné výrobky, voňavé a lahodné dobroty i bohatý doprovodný kulturní program.

Oblíbené vánoční koncerty potěší milovníky mnoha žánrů. Dne 6. prosince navštíví na svém vánočním turné mělnický Masarykův kulturní dům Janek Ledecký, 12. prosince světoznámá operní sopranistka Eva Urbanová. Pozadu nezůstanou ani místní interpreti, 15. prosince vystoupí s vánočním koncertním programem folklorní soubory Jarošovci a Jarošáček a 18. prosince smíšený pěvecký sbor Chrapot s tradičním koncertem na schodech.

 

Melnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadu 323, 276 01 Melník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz