Opálená z Ostravy

  0
  1444

  Přijměte pozvání do Ski areálu Opálená, která je oblíbeným výletním místem turistů převážně z Ostravska.

  Dnes jsme se s dětmi vydali přímo do samotného lůna beskydské přírody, abychom navštívili tento klidný areál, který je vyhlášený svými kynutými borůvkovými knedlíky.
  Opálená se nachází na severovýchodním  svahu Ondřejníku s nejvyšším vrcholem Skalka (964 m n. m), nad podhorskými obcemi Pstruží a Čeladná, cca dva kilometry do kopce.
  Do areálu jsme dojeli autem, parkování zdarma, ale lze jít i pěšky 1 600 metrů od  železniční stanice Čeladná. Již přes dvě stě let zde stojí chalupa, kterou nyní noví majitelé zrekonstruovali a snaží se zde udržet tradici portášů z tohoto kraje.
  Je možné si předem domluvit zapůjčení profi koloběžek či horských kol  a projet se čistou neporušenou přírodou např. na Solárku,  Čeladnou či na Podolánky).
  Pravidelně se zde konají akce jako je Pálení čarodějnic, Den zážitků a rekordů, Portáši na Opálené, Svatomartinské hody atd.
  Lyžařská sezona již před více než měsícem skončila. V zimním období jsou zde upravovány sjezdovky o délce 650 metrů. Nechybí večerní lyžování a showpark.
  Krásná příroda kolem, výhled na pasoucí se ovečky a  Lysou horu naproti byl opravdu krásnou odměnou.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here