GEOPARK VYSOČINA ROZJÍŽDÍ NABÍDKU AKTIVIT PRO DĚTI

0
1965

Jednou z priorit Geoparku Vysočina je jeho úzká spolupráce s místními školami a organizace akcí pro děti. Geopark Vysočina byl do sítě národních geoparků ČR zařazen v lednu 2017. Během svého prvního roku fungování byla pro děti zorganizována řada zábavně-vzdělávacích aktivit.

V rámci Dnů Země si děti mohly vyzkoušet rýžování zlata, tvorbu trilobitích odlitků, výrobu kamenných šperků apod. Velkého úspěchu se také těšil první ročník soutěže o nejlepší Land Art, jehož se zúčastnilo velké množství lokálních škol, organizací, spolků i jednotlivců. Nejlepší díla byla oceněna a soutěž vyústila v prázdninovou výstavu fotografií nejlepších děl, jež se uskutečnila v Panském domě v Telči.

V těchto aktivitách bude Geopark Vysočina pokračovat i v průběhu tohoto roku. Kromě Dnů Země a soutěže o nejlepší Land Art se bude geopark spolu s Muzeem Vysočiny v Jihlavě spoluorganizovat krajské kolo geologické olympiády. Ve spolupráci s Panským domem Telč pak geopark nabízí nový letní příměstský tábor pro děti s názvem „Z hlubin Země“, jež bude inspirován hrou Minecraft, která se však bude hrát v reálném světě, s opravdovým materiálem i spoluhráči. V neposlední řadě vzniká ucelená nabídka exkurzí pro školy i širokou veřejnost. Více informací o plánovaných akcích a možných exkurzích na: www.geoparkvysocina.cz


SOUTĚŽNÍ KVÍZ PRO DĚTI


 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here