Lyžařský areál Monínec hlásí ideální lyžařské podmínky

0
977

Upravená sjezdovka, plynulý provoz a 60 centimetrů sněhu, to jsou aktuální lyžařské podmínky pro lyžování na Monínci.

Na dvě stovky lyžařů míří ve všední dny za lyžovačkou právě do skiareálu Monínec. Zhruba až do vánočních svátků se jezdí pouze na horní části Hlavní sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva. Následně by měla být v provozu nejen celá Hlavní sjezdovka, dlouhá 1,2 km, ale i Hotelová sjezdovka. Návštěvníci si navíc mohou vybrat mezi denním a večerním lyžováním.

Lyžařské podmínky na Monínci jsou takřka ideální a na sjezdovce leží 60 centimetrů sněhu.

Monínec, který 19. listopadu jako první lyžařský areál v letošním roce zahájil zimní sezonu, zajišťuje sníh díky výjimečné technologii Snowfactory, která dokáže vyrobit sníh i při teplotách nad nulou. Zařízení vyrábí malé ledové vločky, které neobsahují zbytkovou vlhkost a mají teplotu minus pět stupňů Celsia.

I letos se areál v zimní sezoně zaměřuje hlavně na rodiny s dětmi, kterým nabízí lyžařskou školu a dětskou hernu, kde se mohou po výuce zabavit. Novinkou je i zvýhodněný skupinový tarif pro dospělé, skipas pro čtyři dospělé vyjde na pokladně na 2058 Kč a v e-shopu na 1916 Kč.

Lyžařský areál Monínec je bezpečným místem, které dbá na zvýšenou hygienu a dodržování protipandemických opatření. Pracovníci střediska každý den dezinfikují všechna kritická místa, jako jsou kliky, zábradlí, umyvadla či toalety. V restauracích je nutné prokázat se dokladem o prodělání onemocnění Covid – 19 či dokončeným očkováním, vstup do vnitřních prostor je povolen pouze se zakrytými dýchacími cestami. Při nákupu skipasů, jak fyzicky na pokladně, tak i při nákupu online, je kontrolována bezinfekčnost.

Celodenní skipas na Monínci vyjde na 735 korun, při nákupu online pak na 680 korun, za večerní lyžování dospělí zaplatí 465 korun, resp. 430 korun při nákupu přes eshop. Dětský denní skipas vyjde na 550 korun, při nákupu online pak na 510 korun, za večerní lyžovačku pro dítě zaplatíte 345 korun při nákupu na pokladně a 320 korun při nákupu online.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here